آئین اختتامیه سیزدهمین جشنواره جابر بن حیان برگزار شد

فاطمه پاپی از برگزاری آئین اختتامیه سیزدهمین جشنواره جابر بن حیان خبر داد و گفت: این جشنواره با محوریت پژوهش های علمی وفرصت های متنوع یادگیری در راستای تقویت حس کنجکاوی و اشتیاق دانش‌آموزان به نوآوری و پرورش تفکر خلاق و حل مسئله با فراهم کردن زمینه خودباوری برای دانش آموزان برگزار شد.

به گزارش شکرستان ،ظهر امروز آئین اختتامیه سیزدهمین جشنواره جابر بن حیان با محوریت پژوهش های علمی وفرصت های متنوع یادگیری در محل تالار فرهنگیان با حضور دانش آموزان ، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام ،اولیائ، معلمان و دیگر مسئولین آموزش و پرورش استان برگزار شد.

فاطمه پاپی با عنوان اینکه طرح جابر بن حیان یک طرح علمی است که تغییر مفهوم یادگیری از کسب دانش به ساخت دانش را ارائه می کند ،اظهار داشت: هدف از برگزاری این جشنواره نهادینه کردن تحقیق و پژوهش در بین دانش‌آموزان، تقویت حس کنجکاوی و اشتیاق دانش‌آموزان به نوآوری و پرورش تفکر خلاق و حل مسئله با فراهم کردن زمینه خودباوری برای دانش آموزان است.

وی با عنوان اینکه ثبت نام این طرح از آبان  ماه ۱۴۰۱ شروع شده و امروز آئین اختتامیه آن برگزار شد،افزود: تعداد ۲۱۸ مدرسه و بیش از ۲۷ هزار دانش آموز در طرح جابر بن حیان  شرکت کردند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام، افزود: تعداد طرح های پژوهشی دانش آموزان ۳ هزار و ۶۲۳ طرح وتعداد مهارت ها ۳هزار و۳۰۰ مهارت بوده است.

وی با عنوان این مطلب که ۴۵ درصد دانش آموزان مقطع ابتدایی در این طرح شرکت کرده اند،تصریح کرد: این طرح باعث تعمیق وتثبیت یادگیری در ذهن دانش آموزان می شود و قدرت خلاقیت و کسب مهارت را در آنها افزایش می دهد.

گفتنی است ؛جشنواره‌ی جابربن حیان یک رقابت سالم و هیجان انگیز علمی بین دانش آموزان است که طی آن پروژه های علمی دانش آموزان در قالب نمایشگاه های علمی ارائه و داوری می شود . این نمایشگاه ها در سطوح آموزشگاهی ، منطقه ای ، استانی و کشوری برگزار می شود.

لازم به ذکر است در این مراسم از رتبه های برتر این جشنواره وکلیه شرکت کنندگان با اهدای لوح تقدیر شد.