آئین اختتامیه هفتمین سوگواره عکس آئینه داران و اولین سوگواره « رحیل» برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری شکرستان صبح امروز آئین اختتامیه هفتمین سوگواره عکس آیینه داران و عکس رحیل در سالن جلسات حوزه هنری استان ایلام برگزار شد.

 

رئیس حوزه هنری استان ایلام با عنوان اینکه سوگواره عکس آئینه داران به همت حوزه هنری و با مشارکت سازمان تبلیغات ،اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بسیج هنرمندان برگزار شد،اظهار داشت: این سوگواره در دو بخش حرفه ای و موبایلی برگزار و آثار ارسالی هنرمندان عکاس توسط هیئت داوران بررسی شد.

سعید خیرالهی تعداد آثار ارسالی به دبیر خانه را  ۲۱۴ اثر عنوان کرد و افزود: از تعداد آثار ارسالی در مجموع هفت اثر توسط هیئت داوران بعنوان برگزیده معرفی شد.

وی با عنوان اینکه از فعالان این حوزه  با اهدای لوح تقدیر بعمل آمد، تصریح کرد : تعداد ۴نفر در بخش حرفه ای و تعداد ۳ نفر در بخش موبایلی حائز رتبه برتر سوگواره عکس آئینه داران شدند.

رئیس بسیج هنرمندان استان ایلام نیز در این مراسم عنوان کرد: هنرمندان با کارها و ایده‌های خود می‌توانند منادی حق و حقیقت و دفاع از مظلوم باشند و اگر در این زمینه ساکت باشند، باید به افکار عمومی و وجدان خود پاسخگو باشند.

یاسر بیگ زاده گفت: انجمن عکس بسیج هنرمندان و خانه عکاسان حوزه هنری استان ایلام بر روی آموزش کار کنند و سعی کنند برای ثبت و مستند کردن اربعین سال آینده افکار زائران را درگیر و با خود همراه کنیم.

وی گفت: در اولین سوگواره رحیل ۲۰۷ اثر دریافت شد که ۹۶ اثر در بخش مردمی و ۱۱۱ اثر در بخش حرفه‌ای بوده است.