آئین افتتاح طرح آبرسانی شهید علی غیوری زاده به روستاهای اَما و مهر ملکشاهی برگزار شد

ناصری گفت :جهاد آبرسانی وتامین آب سالم و پایدار از برنامه ها وزارت نیرو است که مجری این طرح شرکت مهندسی آبفای کشور می باشد.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ،عصر  روز پنجشنبه ۱۶ شهریور ماه  آیین افتتاح طرح آبرسانی شهید علی غیوری زاده به روستاهای اَما و مهر ملکشاهی از توابع استان ایلام ، با حضورجانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ،رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور،استاندار ایلام،،مدیر عامل آبفا استان ایلام ودیگر مسیولین لشکری و کشوری در شهر مهر ملکشاهی برگزار شد.

مدیر عامل آبفا استان ایلام در گفت و گو با خبرنگار شکرستان با ذکر این مطلب که جهاد آبرسانی وتامین آب سالم و پایدار از برنامه ها وزارت نیرو است که مجری این طرح شرکت مهندسی آبفای کشور می باشد،گفت: پروژه مذکور یکی از مهمترین پروژه های آبرسانی ملکشاهی است و اجرای این پروژه از محل اعتبارات محرومیت زدایی است که توسط بسیج سازندگی استان ایلام ،اجرا شده است .

ناصری با اشاره به اینکه این پروژه در کمترین زمان ممکن و بهترین کیفیت، توسط کادری فنی و مجرب به بهره‌برداری رسیده است ،تصریح کرد: با افتتاح این پروژه ۲۵٠٠ نفر از جمعیت شهر مهر ملکشاهی و روستای اَما از نعمت آب آشامیدنی پایدار وسالم بهره مند می شوند.

وی با اشاره به اینکه وزارت نیرو از محل اعتبارات خود با تخصیص اعتباری بالغ بر ۵۰۷ میلیارد تومان به ۱۲۸ روستا در سطح استان از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱ آبرسانی می کند، افزود: مدت زمان شروع تا بهره برداری این پروژه سه ماه طول کشیده است وبرای تکمیل پروژه مجتمع مهر ملکشاهی مبلغ ۱۸ میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیر عامل آبفای استان ایلام ،عنوان کرد: ساخت یک باب مخزن ۱٠٠٠ متر مکعبی در مدت یک ماه، اجرای خط انتقال به طول ۲ کیلومتر و شبکه توزیع آب به طول ۱۵ کیلومتر برای آبرسانی به “مهر” و “اَما” ملکشاهی با کمک بسیج سازندگی استان ایلام صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: احداث مخازن بتنی شامل ۳۷ باب مخزن به حجم ۱۲۵۵٠ متر مکعب، حمل و اجرای لوله گذاری خط انتقال با لوله گذاری فولادی به طول ۲۴۹۵کیلومتر، بهسازی سه دهنه چشمه روستایی، احداث و تجهیز ۵ باب ایستگاه پمپاژ از جمله برنامه های مهم برای اجرای پروژه بسیج آبرسانی به روستاهای محروم ایلام است، که تحولی بزرگ در حوزه آبرسانی به روستاهای محروم است .