محمد سبحان حسنی گفت:

دشمن هر جا نقطه قدرتی را ببیند، فلش تهدیدات خود را به آن سمت هدایت می کند

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام ،وحدت ،انسجام و یکپارچگی را از مولفه‌های قدرت جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: دشمن هر جا نقطهٔ قدرتی را ببیند، فلش تهدیدات خود را به آن سمت هدایت می کند.

صبح امروز چهارشنبه ۴ آبان ماه ،آئین نواختن زنگ پدافند غیرعامل در مدارس با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام، محمد رحیمی مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری و کارکنان این مجموعه در مدرسه شهید حیدری برگزار شد.

محمد سبحان حسنی ضمن ابراز خرسندی از حضور در بین نوجوانان و تبریک هفته پدافند غیرعامل ،هدف از برگزاری این برنامه را توجه و اهمیت به پدافند غیرعامل دانست،واظهار داشت: هر مسئله ای که حائز اهمیت باشد و ضرورت فراگیری در سطح جامعه برای تبدیل شدن به فرهنگ را داشته باشد، این ضرورت را باید از سطح مدارس آغاز کنیم.

این مسئول جایگاه مدارس را برای دولت حائز اهمیت دانست و بیان کرد: شروع زنگ پدافند در مدارس ،اهمیت و جایگاه این مکان آموزشی را تبیین می کند و فرهنگ سازی برای آشنایی با ساختار این مجموعه مهم «پدافند غیر عامل » را در کشور رقم می زند.

وی پدافند غیر عامل را یکی از مولفه‌های قدرتمند شدن عنوان کرد و گفت: هر میزان در حوزه شناسایی تهدید ها و آسیب ها برنامه ریزی برای مهار تهدید و کاهش آسیب داشته باشیم و کار عملیاتی در این زمینه انجام دهیم باعث افزایش قدرت ما در حوزه های مختلف و کاهش آسیب ها و تهدید ها خواهد شد.

محمد سبحان حسنی ،زیرساخت‌ها را از اصلی‌ترین عناصر در حوزه پدافند غیرعامل دانست وعنوان کرد:توجه به پدافند غیرعامل ضمن بازدارندگی از «تهدیدات ترکیبی» و هدفمند کنونی، موجب مصون سازی و کاهش آسیب پذیری زیرساخت‌های کشور شده و گامی موثر در توسعه پایدار کشور محسوب می‌شود که ذاتا ایمنی را در زیرساخت‌ها و جامعه نهادینه خواهد کرد.

وی با ذکر این مطلب که زیر ساخت‌ها در حوزه اداره کشورها دارای اهمیت بسیار زیادی هستند و می‌توانند اداره امور مردم را در شرایط عادی و تهدید ساماندهی کنند افزود:درحوزه زیر ساختهای اساسی ، مهم و حیاتی ،از جمله حوزه های نظامی و غیر نظامی که شامل ؛حوزه آب، برق، بهداشت و درمان،تهدیدات زیستی ،سایبری وحوزه تهدیدات عملیات روانی دشمن و غیره.. می شود ،اگر بر اثر یک تهدید خسارت‌هایی متوجه این زیر ساخت ها شود در حوزه پدافند غیر عامل تعریف می گردد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام ،با اشاره به حوزه تهدیدات عملیات روانی در سطح جامعه ،گفت : هنگام وقوع تهدید دستگاه ها و نهادهای دولتی برای مقابله با آن وظایف مشخص و تعریف شده ای دارند که باید آن را اجرایی کنند ،اما بخشی دیگر مربوط به آگاهی و اطلاعات لازمی است که ضرورت دارد مردم به آن واقف باشند ، و  قطعاً این دانش و کسب اطلاعات در بخش پدافند غیر عامل به سایر بخشها نیز کمک خواهد کرد .

محمد سبحان حسنی با اشاره به عملیات روانی دشمن در روزهای اخیر ،یادآور شد: دشمن با استفاده از ابزار رسانه به دنبال تحقق بخشیدن به اهداف شوم خود در کشور ماست و به هر میزان که ما آمادگی برای مقابله با تهاجم رسانه ای دشمن داشته باشیم ، به همان میزان دشمن را مأیوس واز رسیدن به اهدافش نا امید کرده ایم.

وی با ذکر این مطلب که در شرایط فعلی دشمن شایعه پراکنی ،سناریو سازی و دروغ پردازی را برای تأثیرگذاری بر ذهن ،نگرش و افکار جوانان ما در دستور کار خود قرار داده ، تصریح کرد: با آگاهی و شناختی که مردم ما از دشمنان جمهوری اسلامی ایران دارند ، اجازه تعرض و دست درازی به آنها را نخواهند داد .

حسنی با ذکر این مطلب که ممکن است، ضعف ها و کمبودهایی در سطح کشور وجود داشته باشد و دشمنان با بزرگنمایی، به این ضعف ها دل خوش کرده باشند،یاد آور شد: مردم ما با آگاهی ،شناخت و مطالعه‌ی اهداف دشمنان جمهوری اسلامی و شناخت از پیشینه و کارکرد قبلی آنان، قطعاً متوجه اهداف شوم دشمن هستند و به آنها چراغ سبز نشان نمی دهند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام ،وحدت ،انسجام و یکپارچگی را از مولفه‌های قدرت جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: دشمن هر جا نقطه قدرتی را ببیند، فلش تهدیدات خود را به آن سمت هدایت می کند و امروز گروهک های تجزیه طلب که هدفشان تکه تکه کردن و از هم پاشیدگی کشور است ،در شرایط فعلی که مردم اعتراضات بحقی دارند، بدنبال موج سواری  هستند و به صحنه وارد شده اند.

محمد سبحان حسنی با ذکر این مطلب که پیشینه منافقین ملحد از اول انقلاب تا به امروز برای همه مشخص و کارنامه سیاه آنها رونمایی شده است،اضافه کرد : گروهک جنایتکار و خائن منافقین تا به امروز تعداد ۱۷ هزار نفر از مردم بیگناه و مظلوم کشور ما را در قالب عملیات های تروریستی به شهادت رسانده اند و در جنگ تحمیلی به کشور عراق پیوستند، و به مردم خود خیانت کردند .

معاون سیاسی امنیتی استانداری ،با عنوان این مطلب که دشمنان ما در قالب شعار، مدعی آزادی و حقوق بشر هستند ،اما در اصل وعمل این شعارها جزو آرمانهای جمهوری اسلامی و متعلق به انقلاب اسلامیست که دشمنان قصد دارند به نام خود به ثبت برسانند ،افزود: منافقین با کدام کارنامه این شعارهای به ظاهر زیبا را در ذهن مخاطب القاء می کنند؟کارنامه ای که در زمان جنگ تحمیلی سیاه شد و گروهک منافقین با مدیریت مریم رجوی دست در دست صدام دیکتاتور به کشور عراق ملحق شد؟همان زمانی که مردم ، زیر بمباران‌های دشمن بعثی بودند و آنها برای نابودی مردم کشور خود به دشمنان ملحق شدند.اینان باید بدانند که مردم ما فریب دروغ های آنها را نمی خورند.

معاون استاندار ایلام موضوع گیری به موقع، تبیین و روشنگری توسط افراد در این برهه از زمان را بسیار ضروری عنوان کرد و گفت: اقتدار و قدرت بازدارندگی کشور باعث شد که هیچ کشوری حتی فکر حمله در سر نداشته باشد که این مهم نشانگر اهتمام جوانان و وفاداری مردم به آرمان های نظام و انقلاب است.