آغاز طرح راهداری زمستانی در ایلام

طرح راهداری زمستانی با همکاری دستگاه های خدمات رسان از اول آذر ماه آغاز شد و تا فروردین ماه1401 ادامه دارد.

طرح راهداری زمستانی با همکاری دستگاه های خدمات رسان از اول آذر ماه آغاز شد و تا فروردین ماه1401 ادامه دارد.

به گزارش شکرستان مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای ایلام گفت: طرح راهداری زمستانی با حضور دستگاههای خدمات رسان نظیر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام، پلیس راه، نیروی انتظامی،مرکز فوریت‌های پزشکی، هلال احمر و سایر نیروهای امدادی با هدف آمادگی زمستانه راهداری و حمل نقل جاده‌ای در تامین امنیت و عبور و مرور در محور‌های برف گیر و گردنه‌های کوهستانی در محل ستاد فرماندهی انتظامی استان اجرا شد.

نورالله دلخواه اظهار داشت: در طرح عملیات راهداری زمستانی راهداران از امروز با حضور در جاده طرح زمستانی خود را رسماً آغاز کردند.

وی افزود: راهداران ایلام با حضور 320 نیروی راهدار و پشتیبان در امر راهداری با تجهیزات و بکارگیری 223 دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک در این طرح شرکت دارند.

دلخواه گفت: این طرح با 24 اکیپ راهداری به همراه تجهیزات و ماشین آلات بصورت شبانه روزی در جاده های ارتباطی این استان آماده ارائه خدمات هستند.

وی عنوان کرد: امسال برای جلوگیری از لغزندگی جاده ها 10 هزار تن نمک و ماسه در استان برای راهداری زمستانی در راهدارخانه ها دپو شده است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای تصریح کرد: در زمان اجرای این طرح، راهداران با تمام توان، روان سازی ترافیک و سهولت تردد رانندگان و مسافران را فراهم و امداد رسانی و افزایش ایمنی جاده ای در تمامی مسیرها بر عهده دارند.

وی اضافه کرد: مردم می توانند در هنگام سفرهای زمستانی با شماره گیری ۱۴۱ از اطلاعات راه های استان و کشور مطلع شوند.