‍ آماده باش کامل پلیس برای امنیت شهروندان در جشن چهارشنبه سوری

معاون فرهنگی اجتماعی انتظامی استان ایلام در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار شکرستان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: نیروی انتظامی مخالف جشن و شادی نیست اما مقتدرانه برای برقراری آرامش در میان مردم و با آماده باش کامل جهت کم کردن آسیب های ناشی از جشن چهارشنبه سوری به استقبال سال جدید می […]

معاون فرهنگی اجتماعی انتظامی استان ایلام در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار شکرستان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: نیروی انتظامی مخالف جشن و شادی نیست اما مقتدرانه برای برقراری آرامش در میان مردم و با آماده باش کامل جهت کم کردن آسیب های ناشی از جشن چهارشنبه سوری به استقبال سال جدید می رود.

فرزاد یاسمی با عنوان کردن شعار؛ پلیس هوشمند_ قانونمداری_ نشاط بهاری گفت: قانون مداری در جامعه باعث نشاط است و از اصلی ترین اهدف پلیس برقراری نظم و آرامش در جامعه می باشد.

وی افزود: یکی از حوزه‌هایی که معاونت اجتماعی ناجا آن را بعنوان یک آسیب اجتماعی پیگیری می‌کند ،مراسم آخرین چهارشنبه سال یا همان چهارشنبه‌سوری است ،که متأسفانه به دلایل عمده از جمله عدم برنامه‌ریزی فرهنگی از سوی متولیان امر طی سال‌های اخیر از حالت سنتی و فرهنگی خارج‌ شده و یک مسیر انحرافی را طی می‌کند.

سرهنگ یاسمی عنوان کرد: مراسم چهارشنبه سوری بعنوان یک آسیب اجتماعی در جامعه شناخته شده و به شکل یک دغدغه مندی برای پلیس مطرح است.

معاون فرهنگی اجتماعی انتظامی عنوان کرد: اگر برنامه‌ریزی‌ های لازم برای پیشگیری از این آسیب‌های اجتماعی در سطح کشور در مباحث کلان صورت نگیرد و تدابیر خاصی اندیشیده نشود قطعا در آینده نزدیک با یک بحران اجتماعی روبرو خواهیم بود .

فرزاد یاسمی خاطر نشان کرد: هرچند در استان ایلام نسبت به سایر استان‌ها ،در چهارشنبه آخر سال تلفات نداشته ایم و شاهد حوادثی که در سایر استان‌ها اتفاق می‌افتد نبوده ایم،اما باید توجه داشته‌ باشیم که دور از انتظار نیست، استان ایلام هم در سال‌های آتی مانند سایر استان‌ها شاهد حوادثی باشد که با آلودگی صوتی، فوتی ، جرحی ، قطع عضو و آسیب‌های چشمی همراه است .

سرهنگ یاسمی با اشاره به آماده باش کامل پلیس از روز سه شنبه تصریح کرد: تدابیر خوبی در سطح استان هم در حوزه انتظامی و هم در حوزه اجتماعی برای پیشگیری از آسیب های احتمالی صورت گرفته است و مناطق مورد نظر تحت پوشش عوامل انتظامی قرار دارد.

یاسمی با توجه به اهمیت پیشگیری برای مقابله با حوادث گفت: در حوزه کار پیشگیرانه در فضای مجازی از طریق رسانه های دیداری و شنیداری با ارسال پیامهای صوتی ،هشدارهای رادیویی ،عکس نوشته‌ها ، پیام‌های آموزشی و
غیره اقدامات زیادی صورت گرفته و در حوزه محیط سازی فرهنگی در سطح شهر نیز اقداماتی انجام شده است.

وی در پایان از خداوند سالی پر از شادی و نشاط اجتماعی را برای مردم خواستار شد و گفت: با توجه به اینکه اغلب حادثه دیدگان جوانان و نوجوانان هستند نقش نظارتی و کنترلی خانواده ها در کاهش این اسیب موثر است.