آماده سازی فضا در مرز مهران برای اسکان بیش از ۶۰ هزار زائر در ایام اربعین

استاندار ایلام گفت: فضا برای اسکان بیش از ۶۰ هزار زائر در ایام اربعین آماده کرده ایم و با توجه به گرمای هوا، ۲۰ هزار مترمربع سایبان در حال نصب است.   دروازه عتبات| آماده سازی فضا در مرز مهران برای اسکان بیش از ۶۰ هزار زائر در ایام اربعین به گزارش خبرگزاری فارس از […]

استاندار ایلام گفت: فضا برای اسکان بیش از ۶۰ هزار زائر در ایام اربعین آماده کرده ایم و با توجه به گرمای هوا، ۲۰ هزار مترمربع سایبان در حال نصب است.

 

دروازه عتبات| آماده سازی فضا در مرز مهران برای اسکان بیش از ۶۰ هزار زائر در ایام اربعین

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، امروز حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام در همایش عظیم خادمین اربعین حسینی علیه‌السلام که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان، عبودتیان دستیار ویژه ریاست جمهور و مجموعه مسئولان استانی و حضور گسترده مردم محب اهل بیت علیهم‌السلام ایلام در مصلای شهر ایلام برگزار شد گفت: مردم استان ایلام چه در دوران دفاع مقدس و چه در دوران انقلاب اسلامی همیشه در صحنه بوده و حماسه آفریدند و میزبانی از زائران اربعین و پایتخت خادمین سیدالشهداء یک موهبت الهی است که نصیب مردم استان ایلام شده است.

 

وی افزود: مردم استان ایلام افتخار خادمی لباسی را بر تن دارند و زبان از بیان این همه اخلاص و از خودگذشتگی قاصر است.

 

استاندار ایلام گفت: امروز لباس خدمت و نوکری را بر تن کردیم و در راستای تأمین و آماده‌سازی زیرساخت‌ها با همراهی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام، ائمه جمعه و شورای تأمین و همه مسئولان از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

 

وی ضمن تقدیر از حضور حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان اظهار داشت: حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان همیشه و در راستای تبیین خطابه‌های ماندگاری داشته و امروز سرمایه عظیمی برای کشورمان است و وجود ایشان را غنیمت می‌شماریم.

 

استاندار ایلام با بیان اینکه ایلام گرانیگاه در سراسر جهان اسلام است، اظهار داشت: در این مدت هشت ماه در استان ایلام که توفیق خدمت به دست آمد، از همان بدو ورود در راستای توسعه و تکمیل زیرساخت‌های اربعین فعالیت‌ها شروع شد.

 

وی اضافه کرد: علی رغم اینکه هم اکنون حدود ۸۰۰ میلیارد تومان بدهکار هستیم اما با دست خالی و با کمک مدیران، زیرساخت‌های اربعین یکی پس از دیگری برای زایران فراهم شده است.

 

وی در ادامه گفت: در حوزه تأمین آب مهران که در گذشته آبرسانی برای زائران با تانکر انجام می‌گرفت، آب پایدار برای حدود ۳۰۰ هزار نفر فراهم شده و برق پایانه مرزی نیز تامین شده است.

 

رئیس ستاد اربعین استان در ادامه با بیان اینکه فضا برای اسکان بیش از ۶۰ هزار زائر در ایام اربعین آماده کرده ایم گفت: در حوزه جاده مواصلاتی به مهران در همین دولت و با نبود اعتبار، ۲۰ کیلومتر احداث و اضافه شد و با دلدادگی و تلاش مدیران، محور ایلام – مهران چهار خطه تا قبل از اربعین می‌شود.

 

وی اضافه کرد: این در حالی است که با توجه به گرمای هوا، ۲۰ هزار مترمربع سایبان در حال نصب است.