آیین اختتامیه نهمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در استان ایلام برگزار می‌شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: آیین اختتامیه نهمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در استان ایلام برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام علی هوشمند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: آیین اختتامیه نهمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در شهرستان آبدانان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: این آیین روز یکشنبه ۲۴ دی ماه ساعت ده صبح در روستای پشت قلعه آبدانان برگزار می شود.

هوشمند افزود: این آیین با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبدانان برگزار خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود:«جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب» برنامه‌ای است که هر سال با محوریت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا می‌شود. بر این اساس هر سال ده روستا یا آبادی عشایری به عنوان روستاها و عشایر دوستدار کتاب معرفی می‌شوند. برای شرکت در این جشنواره، روستاها باید ضمن معرفی ویژگی‌های خاص فرهنگی و اجتماعی روستا، مجموعه فعالیت‌ها، طرح‌ها و برنامه‌های اجرایی خود را برای تقویت زیرساخت‌های کتاب‌خوانی و ترویج عمومی کتاب در روستا معرفی کنند.

هوشمند با بیان اینکه روستای پشت قلعه آبدانان به‌عنوان یکی از روستاهای برگزیده نهمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در کشور معرفی شده است، تصریح کرد: دهیاران، شورای اسلامی روستا، بخشداران، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، امور کتابخانه‌ها، مدارس و سایر نهادی فرهنگی و تشکل‌های مردمی نقش مهمی در معرفی روستاهای دوستدار کتاب دارند.