اجرای برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام در مرز مهران

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام گفت: کانون با فعالیت های فرهنگی، ادبی و هنری برای کودکان و نوجوانان به استقبال زائران اربعین می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ، به نقل از خبرگزاری ایسنا ، «فاطمه رستگار» ، با بیان اینکه اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام با فعالیت های فرهنگی، ادبی و هنری به استقبال زائران می‌رود، اظهار کرد:اهدای بسته های فرهنگی و کتاب ، برگزاری مسابقات نقاشی، ادبی و عکاسی با محوریت اربعین وبرپایی نمایشگاه آثار عاشورایی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان از فعالیت های این دستگاه فرهنگی است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گفت: اربعین فرصتی مناسب و بسترساز برای تبیبن فرهنگ عاشورا به زبان هنر و ادببات و فرهنگ به کودکان و نوجوانان زائر است که تلاش داریم گام های استوار و جدی در این راستا برداریم.

رستگار تصریح کرد: اربعین بسترساز استعدادهای کودکان و نوجوانانی است که با زبان هنر و ادبیات آثار خلاقه می آفرینند و با بهره گیری از این فرصت ارزشمند، ظرفیت های ادبی، فرهنگی و هنری خود در هنر و ادب و فرهنگ آیینی و عاشورایی شکوفا می کنند.

وی تاکید کرد: اداره کل کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام با برپایی پایگاه فرهنگی اربعین در پایانه مرزی مهران با حضور و مشارکت مربیان مراکز و کارکنان اداره کل، سهم موثری در انجام خدمات فرهنگی به زائران امام حسین(ع) بر عهده دارند.