اجرای طرح «عیدانه» استاندارد در ایلام

مدیرکل استاندارد ایلام گفت: طرح عیدانه استاندارد به منظور ارائه خدمات مطلوب و کیفی به عموم شهروندان و مسافران نوروزی، بر کالاها، خدمات، هتل‌ها، مراکز تفریحی و خدماتی نظارت دقیق و مستمر اجرا می‌شود. مهناز همتی مدیرکل استاندارد ایلام صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار شکرستان  گفت: از نیمه دوم اسفند ماه سال جاری بازرسی […]

مدیرکل استاندارد ایلام گفت: طرح عیدانه استاندارد به منظور ارائه خدمات مطلوب و کیفی به عموم شهروندان و مسافران نوروزی، بر کالاها، خدمات، هتل‌ها، مراکز تفریحی و خدماتی نظارت دقیق و مستمر اجرا می‌شود.

مهناز همتی مدیرکل استاندارد ایلام صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار شکرستان  گفت: از نیمه دوم اسفند ماه سال جاری بازرسی و نظارت بر مراکز عرضه کالا و خدمات در استان ایلام افزایش و این روند تا پایان تعطیلات ایام نوروز ادامه خواهد داشت.

وی افزود: هدف از این طرح ارائه خدمات مطلوب و سالم به شهروندان و مردم عزیز است و به منظور کنترل بر کیفیت کالاهای عرضه شده و خدمات ارایه شده و همچنین داشتن نشان استاندارد، بازرسان این اداره کل به صورت روزانه از مراکز عرضه و خدمات بازرسی و نظارت به عمل می‌آورند.

مدیرکل استاندارد ایلام، با بیان اینکه در طرح عیدانه استاندارد که به منظور ارائه خدمات مطلوب و کیفی به عموم شهروندان و مسافران نوروزی، بر کالاها، خدمات، هتل‌ها، مراکز تفریحی و خدماتی نظارت دقیق و مستمر انجام می‌شود، گفت: نظارت‌ها در بازار شب عید و این ایام تشدید خواهد شد و در این بازرسی‌ها، کالاها و خدمات مشمول استاندارد اجباری کنترل، و با توزیع کالاهای فاقد پروانه استاندارد و خدمات فاقد ایمنی و استاندارد، برابر قوانین رسیدگی و برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه از هم اکنون برنامه آگاهی بخشی به مردم از طرق مختلف، در حال انجام است، افزود: بازرسان این اداره کل و همچنین با همکاری دستگاه‌های اجرایی دیگر از هم اکنون تا پایان نوروز تمرکز ویژه‌ای به خصوص بر روی مواد غذایی و سایر کالاها مصرفی شهروندان در این ایام خواهند داشت.

همتی خاطر نشان کرد : با هدف ترویج مسوولیت اجتماعی و خیر همگانی، طرح عیدانه استاندارد، با کمک مردم و همکاری دستگاه های اجرایی، در سطح استان انجام خواهد شد.‌

وی در پایان عنوان کرد: آگاهی داشتن و مصرف کالای با کیفیت و سالم و استفاده از خدمات کیفی و استاندارد، حق همه شهروندان است و تولید کنندگان، عرضه کنندگان و خدمات دهندگان باید برای جلب رضایت مشتریان خود در راستای تولید و عرضه چنین کالاها و خدماتی اقدام کنند.