اجرای پنج نمایش خیابانی در ایستگاه تئاتر شرهانی دهلران

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت:نخستین روز از اجراهای جشنواره تئاتر شرهانی در ششمین دور خود با پنج اجرا آغاز شد.

به گزارش شکرستان نیوز ، معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: ششمین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شرهانی به دبیری حیدر رضایی و به میزبانی دهلران چهارشنبه سوم خرداد ماه ۱۴٠۲  در دهلران کار خود را آغاز کرد.

آیدی نیا گفت: نخستین روز از اجراهای این جشنواره در ششمین دور خود با پنج اجرا آغاز شد که اولین اجرای این رویداد، اجرای نمایش خیابانی “جایی همین نزدیکی”  در ساعت ۱۹ به کارگردانی آرش رضایی از شهرستان درود استان لرستان در ایستگاه تئاتر شرهانی بود.

وی در ادامه بیان داشت:  اجرای نمایش”سیصد و هفتاد شهروند نمونه” به کارگردانی احمد رادمهر از استان اصفهان اثر راه یافته به جشنواره در  ساعت ۲٠ دومین اجرای روز اول جشنواره بود.

این مسئول گفت:  هنرمندان استان بوشهر نیز با نمایش خیابانی “قهرمان کیست” به کارگردانی مارال ایزد بخش در این جشنواره حضور دارند که ساعت ۲۱ این اثر اجرا شد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی ایلام با اشاره به اینکه این جشنواره با حضور هیئت داوران متشکل از؛ میرطاهر مظلومی، اصغر خلیلی و شهرام نوشیر در حال برگزاری است ،افزود: مختار محمدی از استان کردستان  نیز با نمایش خیابانی مادران جنگ در این جشنواره حضور یافته که در ساعت ۲۲ اثر وی با عنوان “مادران جنگ” اجرا شد.

وی تصریح کرد: آخرین اجرا از سری اجراهای روز اول جشنواره ملی تئاتر خیابانی شرهانی، اجرای نمایش خیابانی “شرهانی” به کارگردانی بهنام کاوه از استان خوزستان، نمایش راه یافته به ششمین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شرهانی بود.

گفتنی است ؛جشنواره ملی تئاتر خیابانی شرهانی از سوم  تا پنجم خردادماه با اجرای 10 نمایش خیابانی از هشت استان کشور و حضور 80 هنرمند در دهلران در حال برگزاری است.