اجرای ۳۰ برنامه فرهنگی، هنری برای کودکان و نوجوانان ایلامی در دهه فجر

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام گفت: ۳۰ عنوان برنامه فرهنگی ، ادبی و هنری برای کودکان و نوجوانان این استان همزمان با ایام دهه مبارک فجر پیش بینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان به نقل از ایرنا فاطمه رستگار روز دوشنبه اظهار کرد: در راستای اجرای برنامه های شاد و مفرح ویژه کودکان و نوجوانان، ایام الله دهه مبارک فجر در سطح مناطق روستایی و شهری، فعالیت های فرهنگی، هنری و ادبی، بازی های بومی و محلی در سطح مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام برگزار می شود.

وی با بیان اینکه دلنوشته های ادبی، معرفی شخصیت های انقلاب و خاطره سازان انقلاب یکی دیگر از برنامه های محوری کانون های پرورش فکر کودکان و نوجوانان است، افزود: افرادیکه در دوران انقلاب حضور داشته اند و همچنین نویسندگانی که کتاب هایی به محوریت انقلاب اسلامی تالیف کرده اند، در مراکز کانون حضور پیدا می کنند و به بیان خاطرات دوران انقلاب برای کودکان و نوجوانان می پردازند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام با بیان اینکه اجرای سرود توسط اعضای کانون در ایام الله دهه فجر از دیگر برنامه های این ایام است، یادآور شد: برنامه هایی برای روستاهای استان در نظر گرفته شده که در این برنامه ها، مربیان سیار کانون در روستاها و مناطق کم برخوردار حضور پیدا کرده و به اجرای برنامه های بانشاط ادبی و فرهنگی و هنری برای کودکان اقدام می کنند.

رستگار تاکید کرد: برنامه شادمانه در روستا با همکاری مدرسه شهید نجفی در روستای چالسرا برگزار می شود، همچنین برنامه جنگ شادی در ۱۲ بهمن در سطح شهر ایلام برگزار و انجمن های ادبی در ایام الله دهه فجر با محوریت انقلاب و دهه مبارک فجر در سطح کانون ها فعال می شوند تا بتوانیم دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی برای کودکان بازخوانی و در این برنامه های بیشتر با دستاوردهای نظام و انقلاب آشنا شوند.

وی برپایی ایستگاه نقاشی در روز ۲۲ بهمن در طول مسیر راهپیمایی با حضور کودکان و نوجوانان، برگزاری جشن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برای کودکان و نوجوانان در سالن اجتماعات کانون، حضور تریلی سیار کانون کشور برای اجرای برنامه های شاد و امیدآفرین در مناطق کم برخوردار ایلام و شهرستان های استان، برگزاری مسابقه پرچم پرافتخار من، برگزاری مسابقات ادبی هنری با موضوع پرچم جمهوری اسلامی را از دیگر برنامه های دهه مبارک فجر سال جاری در سطح مراکز عنوان کرد.

رستگار به رونمایی از دومین انیمشن تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اشاره کرد و افزود: برگزاری نشست های تخصصی ادبی،

برگزاری اختتامیه جشنواره قصه گویی صوتی چرو و تجلیل از برگزیدگان،  بازدید از موزه تاریخ طبیعی برای کودکان و نوجوانان، برگزاری کارگاه قصه گویی من پرچم کشورم را دوست دارم، معرفی وقایع و شخصیت های انقلاب، برپایی بازارچه کتاب کودک، اجرای برنامه دیوار خاطره ها، غبار روبی مزار شهدا با حضور کودکان و نوجوانان عضو، برپایی ایستگاه خوشنویسی، ایستگاه ادبی و دایرکردن نمایشگاه آثار سفالگری بچه های کانون از دیگر برنامه های دهه فجر در سال جاری است.

رستگار با اشاره به برنامه های کمیته کودک و نوجوان که با حضور اداره کل امور عشایر و اداره کل بهزیستی برگزار می شود نیز گفت: نمایشگاه نقاشی مراکز کانون با موضوع عشایر و جشنواره قصه گویی با موضوع سختی ها و قابلیت های ظرفیت عشایری به همت اداره کل امور عشایر استان برگزار می شود.

وی تصریح کرد: برگزاری اردوی علمی فرهنگی طرح «ایران سرای امید»برای دختران و پسران بصورت مجزا و بازدید اعضای کمیته از شیرخوارگاه نیز توسط اداره کل بهزیستی استان ایلام در این ایام صورت می گیرد.

رستگار با بیان اینکه ۲۲ مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان ایلام فعالیت دارند، افزود: این مراکز شامل سه مراکز سیار روستایی و یک مرکز کتابخانه پستی و ۱۸ مرکز ثابت است که از این تعداد ۶ مرکز در شهر ایلام و مابقی در شهرستان های ایلام فعالیت دارند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام یادآور شد: برنامه هر مرکز یک پرچم با هماهنگی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اجرا می شود که در این برنامه در هر مرکز یک پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی نصب می شود، برنامه های متنوع و نمایشگاه آثار هنری برای بچه های روستا تحت پوشش مراکز سیار و ثابت در مناطق کم برخوردار دایر خواهد شد.