ارتقاء جایگاه خبرنگاران ارتقاء جایگاه استان است

سعید هژبری گفت : یکی از مولفه های وشاخص های بررسی توان فرهنگی هر استان خبرنگاران و رسانه ها هستند و ارتقاء جایگاه خبرنگار ، ارتقاء جایگاه استان است .

سعید هژبری گفت : یکی از مولفه های وشاخص های بررسی توان فرهنگی هر استان خبرنگاران و رسانه ها هستند و ارتقاء جایگاه خبرنگار یعنی ارتقاء جایگاه استان .

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ظهر امروز سعید هژبری در حاشیه سفر خبرنگاران به مهران که جهت پوشش خبری وزیر کشور به این شهرستان عزیمت کردند ،در جمع خبرنگاران حاضر شد و ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و گرامیداشت سالروز شهادت شهید صارمی روز خبرنگار را به کلیه تلاشگران این عرصه تبریک گفت و افزود: تقارن روز خبرنگار با روز عاشورا دارای محتوا و پیامی است که آزادی بخشی و حقیقت جویی را معنا می کند .

سعید هژبری ضمن قدر دانی از زحمات بی شائبه خبرنگاران استان، نقش رسانه ها را در عرصه اطلاع رسانی حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: خبرنگاران سرچشمه دانایی و آگاهی بخشی به جامعه هستند که همانند آئینه اخبارها و رویدادهای جامعه را با شفافیت انعکاس می دهند .

وی با اشاره به نقش موثر خبرنگاران در زمینه اطلاع رسانی و انتشار اخبار گفت: رسانه ها با نقد منصفانه و ارائه راهکار می توانند بسیار موثر عمل کنند و کارهای انجام شده  توسط دولتها را برای مردم تبیین کنند.

معاون عمرانی استاندار خاطر نشان کرد: خبرنگاران در حوزه اربعین با انعکاس اخبار و رویدادها نقشی موثر ایفا کرده اند و استان ایلام را بعنوان خادمین اباعبدالله الحسین (ع) به کشور شناساندند.

وی با توجه به اینکه کلیه انسانها جایز الخطا هستند و هر کسی در هر جایگاهی ممکن است دچار قصور یا اشتباه شود افزود: شجاعت در پذیرش اشتباه و خطاست، و اگر کسی دچار لغزشی شد با عذر خواهی کردن می تواند اشتباهش را جبران کند و فرهنگ عذرخواهی در جامعه را بعنوان  یک فرهنگ زیبا معرفی کند.

هژبری در پایان گفت :امید است ماحصل حضور ،بیان و قلم شما خبرنگاران فرهیخته و تلاش ما خدمتگزاران دولت موجب رشد ، توسعه و اعتلای استان گردد، و بتوانیم در میانگین کشوری در شاخص های صنعتی ، توسعه و اشتغال به فضل خداوند موفق باشیم .