ارسال ۳میلیون کتاب از اقدامات ارزشمند مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور است

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور طی اقدامی ارزشمند همزمان با روز ملی ادبیات کودک و نوجوان با”شعار درمسیر دانایی بربال کتاب” تعداد ۳ میلیون کتاب به مراکز کانون سراسر کشور اهدا کرد.

به گزارش شکرستان به نقل از روابط عمومی کانون ، توسعه وترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی واهمیت مطالعه از رسالت های مهم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام با تاکید بر اینکه کتابخانه های کانون همیشه میزبان مخاطبانی است که به کتاب و کتابخوانی علاقمندند،اظهار داشت: روز  ۱۸ تیرماه روز ملی ادبیات کودک ونوجوان بود که از طرف مدیر عامل محترم کانون کشور بیش از۷۷۰۰ جلد کتاب با ۹۰ عنوان به استان ایلام ارسال شد و این اقدام پاسخ ارزنده ای است به نیازهای کودکان ونوجوانان در حوزه مطالعاتی و ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین این قشر آینده ساز کشور.

فاطمه رستگار با قدر دانی از این اقدام ارزشمند و موثر مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان کشور و معاون فرهنگی کانون ، تصریح کرد: به مناسبت روز ادبیات کودک ونوجوان شاهد جریان و فرایند ارسال کتاب به کل استان ها باشعار «در راستای افزایش نرخ مطالعه دربین کودکان ونوجوانان» بودیم که باعث تکاپو و تازگی درمراکز کانون است و کمبود کتاب در حوزه های مختلف با این حرکت فرهنگی رفع می شود.

وی افزود: انشاءالله این کتابها ازروزهای آینده به مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر استان ارسال می شود.

گفتنی است ؛ مدیران فرهنگی استان،رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، مدیرکل ارشاد،مدیرکل نهادکتابخانه ها،اعضای کودک ونوجوان و کارکنان ستادی و مراکز کانون در این برنامه حضور داشتند.