ازفعالان و برگزیدگان حوزه کتاب و کتاب خوانی استان ایلام تجلیل شد

مراسم تجلیل از کتابداران، فعالان و برگزیدگان حوزه کتاب و کتاب خوانی استان ایلام همزمان با سی امین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ، مراسم تجلیل از کتابداران، فعالان و برگزیدگان حوزه کتاب و کتاب خوانی استان ایلام همزمان با سی امین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با حضور جمعی از مسئولین استانی و با مشارکت بنیاد نخبگان استان ایلام و سازمان فرهنگی هنری شهرداری ایلام برگزار شد .

سمیه حیدری، مدیر کل کتابخانه های استان ایلام در این مراسم ضمن تبریک هفته کتاب وابراز خرسندی از حضور مسئولان ، کتابداران ، نویسندگان و فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی استان ایلام به اهمیت و نقش پررنگ مطالعه در حوزه آموزش مهارتهای زندگی اشاره کرد وگفت: ما در تلاش هستیم با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در جهت آموزش مهارتهای زندگی ازطریق خواندن کتاب های خوب گام برداریم .

وی افزود: کتابخانه های عمومی در جهت تحقق دغدغه های مقام معظم رهبری در راستای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخواتی و همچنین برآوردن اهداف فرهنگی دولت خدمتگزار و مردمی سیزدهم بویژه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، کارهای مهم و تاثیرگذاری انجام داده اند و چشم انداز آتی آنها بر این مبنا ترسیم شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام گفت: هم اکنون بیش از 26هزار نفر در کتابخانه های عمومی استان ایلام عضو هستند که خوشبختانه 50 درصد این افراد را کودکان و نوجوانان تشکیل می دهند که زمینه مناسبی به جهت معرفی کتاب خوب برای بچه ها و همچنین رشد و تعالی و بصیرت افزایی آنها ست.

حیدری با اعلام اینکه اکثر کتاب خوانان برتر ما در روستاها و مناطق محروم استان ساکن هستند گفت: امسال به همت همکاران و کتابداران استان یک عنوان کتابخانه برتر کشوری ، یک کتابخوان برتر و دو کتابدار برتر درسطح کشور معرفی شده اند .

در ادامه این مراسم حبیب الله محمودیان، نویسنده، استاد دانشگاه و فعال فرهنگی ضمن تبریک هفته کتاب ، لزوم مطالعه مفید در جهت تولید علم را بسیار حیاتی دانست و خاطر نشان کرد: امروزه علم بدردبخورعلمی است که برای انسان مفید بوده و دراعتلای حیات انسانی اثر بخش باشد.

محمودیان تصریح کرد: مهمترین رکن تعلیم و تربیت نظام آموزش و پرورش از طریق نهادینه کردن فرهنگ ، دانایی و خرد است که از طریق مطالعه و تحقیق حاصل می شود.

وی ادامه داد: ما باید مسئله ی مطالعه و تفکر فعال را درجامعه علمی و آموزشی نهادینه کنیم تا در آینده شاهد تولیدعلم از طریق انتشارکتاب و مقالات علمی باشیم

محمد ایدی رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام نیز در بخش دیگری از این برنامه گفت: خواندن یک کتاب بیش ازهر کتاب دیگری برای هر فرد و بخصوص نخبگان ما ضروری و حیاتی است و آن کتاب قران است .

ایدی با بیان اینکه شیوه ی تبلیغ کتابخوانی برای افراد مختلف جامعه با هم فرق می کند افزود:کسانی که با کتاب و کتابخوانی انیس می باشند، همیشه افرادی پویاتر و فعال تر هستند وهمه ی ما باید برای کتاب و کتابخوانی و بالابردن سطح مطالعه جامعه تلاش کنیم.
.
درپایان این مراسم از کتابداران، برگزیده گان و مروجان فعال حوزه ی کتاب در سال جاری با حضور مسئولان استانی و تلاشگران عرصه ی کتاب و نشر تجلیل به عمل آمد.

برگزیدگان سی امین دوره هفته کتاب در استان ایلام
کتابداران منتخب:
1- معصومه ولی زاده 2 – کبری محمدی 3- هدا زارعی 4- سهیلا زینی وند.

مسئولان منتخب کتابخانه ها:1- میترا سبزی، 2- فرشته قبادبیگی 3- آمنه پورجمال

کتابخانه برگزیده: کتابخانه عمومی دکتر شریعتی سرابباغ
عضو کتابخوان برگزیده بزرگسال: نورخاص یاسمی – کتابخانه عمومی حضرت امیر المومنین (ع) شهرستان ایوان؛
عضو کتابخوان برگزیده جوان: صادق عسکری نسب – کتابخانه عمومی برکت شهدای دشت عباس شهرستان دهلران؛
عضو کتابخوان برگزیده نوجوان: سوما محمد یاری – کتابخانه عمومی غلامرضا خان ارکوازی شهرستان ایلام؛
عضو کتابخوان برگزیده کودک: پدرام قاسمی – کتابخانه عمومی رودکی شهرستان دهلران؛
عضو کتابخوان برگزیده خردسال: زینب شیخی – کتابخانه عمومی شهید حاج صارم طهماسبی شهرستان آبدانان؛