از رزم میمک تا عزم اربعین در تریبون مجلس شورای اسلامی

سمیه محمدی صدای فریادهای مظلومیت کولگ و قلاقیران زنگ گوش مجلسیان را برای حماسه ایلامی غنی با ظرفیت های عظیم خدادادی به صدا درآورده ،تا رزم میمک را با عزم اربعین به تابلوهای نفت آذر و چنگوله گره بزند، و حق خواهی و سهم ایلامیان را با «هاوار هاویان» درآمیزد تا رانت ها ولابی گران […]

سمیه محمدی

صدای فریادهای مظلومیت کولگ و قلاقیران زنگ گوش مجلسیان را برای حماسه ایلامی غنی با ظرفیت های عظیم خدادادی به صدا درآورده ،تا رزم میمک را با عزم اربعین به تابلوهای نفت آذر و چنگوله گره بزند، و حق خواهی و سهم ایلامیان را با «هاوار هاویان» درآمیزد تا رانت ها ولابی گران پُر ادعا را به زانوی عدالت درآورد.

روزی که سارا فلاحی بر کُرسی مجلس، عزمش را جزم کرد تا از تریبون ملی ،صدای مظلومیت ایلام را فریاد بزند و با اقتدار حماسهٔ یک زن باغیرت و شجاع مرزنشین ایلامی را که مادر مقاومت در جنگ و پرستیژ ایستادگی است را بر قلب ایرانیان حکاکی کند ونام شیر زن کُرد را در کشور طنین انداز نماید.

نطق های انقلابی وتأثیر گذاری که بارها و بارها تریبون مجلس را با نام” ایلام نشسته در گنج اما با مردمی در غبار رنج” لرزاند و این بار با افعال معکوس مجلس را با الفاظ رَوا به توپ بست تا به حق خواهی مردم مرزنشینی که در هشت سال دفاع مقدس با اقتدار و ایثار مُهر عزت ،غیرت، شرافت ،شجاعت و ایستادگی را بر پیشانی ایران اسلامی زدند ،برخیزد و نام ایلام را بعنوان مشهد الشهدا و پایتخت خادمین اربعین حسینی به مجلس نشینان بشناساند.

نطقی که بازدید میلیونی را در فضای مجازی،با هشتگ شیرزن كُرد ایلامی به ارمغان آورد ،تا برای همیشه در تاریخ ایران ، از زنان سیاسی ایلام به شجاعت و نیکی یاد کنند.

بانویی که یک تنه در مجلس ،برای استان ایلام لشکر شد و صدای محرومیت ایلامیان را به گوش کشور رساند تا برای سهم خواهی استانش با تسلط بر تریبون مجلس سخن براند.

در دفترچهٔ خاطراتم که پشت پردهٔ ذهنم پنهان شده ، نوشته هایی را از نمایندگان ادوار قبلی ورق میزنم ، که برخی از قلم بدستان و همشهریان ما ،از آنها به “وقت فروش” “خواب برده” “سایلنت “و “بدون دستاورد” در مجلس یاد می کردند و زحمات کم و بیش آنها را با سخنان ناروا هیچ قلمداد کردند.

اما اکنون که صدای نمایندگان این دوره وقدرت چانه زنی آنها بر کسی پوشیده نیست ،قلم را چرخانده و می نویسند؛ فریاد زدن در مجلس و صحبت کردن، بدرد استان ایلام نمی خورد.

باید بگوییم اولا تمام نمایندگانی که بر کرسی مجلس نشسته اند، درست یا غلط انتخاب خود مردم بوده اند ، و قضاوت های مغرضانه از طرف برخی اشخاص در هر جایگاهی برای مردم قابل پذیرش نیست ،زیرا نمایندگان مورد وثوق مردم بوده اند و لازم است به نظر و رأی مردم احترام گذاشت.

دوما نمایندگان مجلس و کلیه مسئولین در هر جایگاهی که قرار دارند با همدلی دست به دست هم داده و در تلاش برای اعتلای استان ایلام هستند واز هیچ کوششی فروگذار نبوده اند، اما با تمام این اوصاف کار جهادی آنها زیر سوال رفته و به تلاش آنها اَنگ حرکات نمادین زده شده است‌.

اگر مسئولین بالادستی کشور تلاش ها را ندیده اند ، فریاد ها را نشنیده اند وتوجهی به استان محروم ایلام نداشته اند « که خود جای بحث دارد » گناه مسئولین استانی نیست و بهترین راهکار مطالبه گری تمام مردم استان است.

از نظر نگارنده بجای کشیدن چهار پایه ها از زیر پای مسئولین برای زمین زدن آنها،بخاطر سوئ تفاهمات شخصی پیش آمده ، انتظارات برآورده نشده و ایجاد چالش بی اساس برای پاسخگویی مسئولین به مسائل غیر مرتبط، کمک کنیم تا هر مسئولی در هر جایگاهی بتواند به وظیفه اصلی خود و مسئولیت محوله با تمرکز و بدور از دغدغه عمل کند.

نگارنده بر این باور است ،قطعا مشکلات و مسائل در همه استان‌ها به اشکال مختلف وجود دارد واستان ایلام نیز مستثنی از مشکل نیست، نیک میدانیم که همه چیز “گل و بلبل” نیست، اما بهترین کار برای دستیابی به اهداف بزرگ و اعتلای استان مطالبه صحیح است.

مسئولین استانی نیز باید قدردان رسانه ها باشند و از اعتبار وجایگاه آنها بعنوان صدای مردم بدرستی استفاده کنند، زیرا یک خبرنگار پشتوانهٔ بزرگی برای استان است و می تواند با قدرت مطالبه گری و چانه زنی به جنگ بی عدالتی ها برود و از استانش تمام قد، دفاع قاطعانه کند.

صدای مظلومیت ایلام زمانی شنیده می شود که همه مطالبه گر باشیم و انصاف را در حرف و عمل رعایت کنیم .

اگر نماینده ای نقش خط شکن را ایفا می کند و راه ،را برای دیگر افراد باز می نماید،باید از این فرصت استفاده شود و مسئولین به جنگ گرفتن اعتبار بیشتر و دستاورد بهتر بروند و رسانه ها و مردم نیز با مطالبه گری ،همراهی کنند تا نتیجه حاصل شود.

در نظام طبیعت ثابت شده است که همیشه کار دسته جمعی و حمایت نتیجه مطلوب می دهد، پس بیایید با هم مهربان‌تر باشیم و بجای قضاوت های ناعادلانه ،برای اعتلای استان ایلام دلسوزانه جهاد کنیم ،که خیر و گشایش در اتحاد است .