استاندار ایلام ؛احداث میدان میوه و تره بار در ایلام ضرورت دارد

استاندار ایلام گفت:بخشی از گرانی میوه جات مربوط به نبود میدان میوه و تره بار است که نیازمند است ،سریعتر ساماندهی شود.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان جلسه تنظیم بازار ظهر امروز در سالن جلسات شهید رجایی برگزار شد ، در این جلسه که با ریاست استاندار ایلام برگزار گردید ؛ مرغداران ، مسئولین کشتارگاه ها و رئیس اتحادیه مرغداران مشکلات خود را مطرح نمودند که از جمله مشکلات آنها کشتار دام غیر مجاز و اختلاف قیمت مرغ استان ایلام با سایر استانهای همجوار بود.

قیمت مرغ در ایلام باید کمتر از استانهای همجوار باشد

استاندار ایلام با اشاره به مشکلات کشتارهای غیر مجاز در ایلام و در جهت مرتفع نمودن این مشکل گفت: باید کارگروهی برای رفع مشکلات کشتارهای غیر مجاز دام تشکیل شود تا با ارائه طرحها ،پیشنهادها و راهکارها این مشکلات مرتفع گردد.

بهرام نیا با اشاره به اینکه استان ایلام از استانهای مولد مرغ است افزود:در مقام مقایسه با سایر استانها ، باید اختلاف قیمت نسبتا کمتری با استانهای همجوار داشته باشد .

وی با تاکید بر پرداخت مطالبات مرغداران (حداکثر ۱۰ روزه) بصورت ویژه توسط کشتارگاه افزود: کشتارگاه باید پول مرغداران را زودتر پرداخت کند تا مرغداران برای تامین هزینه جوجه ریزی با مشکل مواجه نشوند.

استاندار ایلام تصریح کرد: تسهیلات ارزان قیمت برای بهینه سازی تجهیزات کشتارگاه‌ها اختصاص داده شده و کشتارگاه ها می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند.

احداث بازار میوه و تره بار برای کنترل بازار میوه ضرورت دارد

بهرام نیا عنوان کرد : بخشی از گرانی بازار میوه بدلیل نبود میدان میوه و تره‌بار است و در جهت کنترل قیمت وثبات بازار ، احداث میدان میوه و تره بار ضرورت دارد که باید در اسرع وقت این موضوع عملیاتی شود.

وی با اشاره به واگذاری زمین برای احداث میدان تره بار افزود:اداره کشاورزی باید قیمت زمین را با هزینه کارشناسی شده تا اواسط هفته آینده در اختیار شهرداری برای احداث میدان میوه و تره بار قرار دهد.

استاندار ایلام تصریح کرد : کلیه دستگاه های قضایی و امنیتی با توجه به ضرورت احداث میدان میوه و تره بار موافق واگذاری زمین با قیمت مناسب برای شهرداری هستند.

بهرام نیا افزود : باید بازار رقابت ایجاد شود ، زیرا در بازارهای رقابتی هم کیفیت بالا می رود و هم قیمت ها شکسته می شود.

استاندار ایلام در رابطه با نظارتها و پایش‌ها در سطح بازار گفت: نظارت بر بازار میوه و تره بار، کالاهای اساسی و کیفیت نان بصورت مستمر انجام شود.

وی تصریح کرد:با توجه به نظارت‌های مستمر بر سهمیه بندی آرد پول زیادی به خزانه بیت المال آورده شد و ساماندهی لازم در این زمینه انجام گرفت که باید ادامه پیدا کند.

بهرام نیا “محمدی آوندی” را از شهرداران موفق معرفی کرد و گفت: شهردار جدید با کوله باری از تجربیات به استان آمده که انتظار تحول در سیمای شهری ، فضای سبز ، معابر، و بافت فرسوده را از ایشان داریم.

وی با ذکر این مطلب که اعتبار بسیار خوبی برای ساماندهی به سیمای شهر اختصاص داده شده، گفت: ما نیز برای انجام این مهم کمک خواهیم نمود و نیاز است تغییراتی مثبت در جهت زیباسازی چهره شهر وترمیم بافت فرسوده صورت پذیرد.

بخشی از دام عشایر به استان کردستان منتقل می شوند

استاندار ایلام با اشاره به خشکسالی و مشکل عشایر استان گفت : پیگیری‌هایی در جهت تامین نهاده دامی و جبران خشکسالی صورت گرفته که نتیجه آن اختصاص دو هزار تن نهاده دامی به دامداران استان است.

وی در پایان رفع مشکلات دامداران را واجب دانست و افزود:با استاندار کردستان برای انتقال دام و تامین چراگاه به این استان مذاکره شده است و خرید دام مازاد توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) نیز انجام می شود.