استاندار ایلام ؛با وجود تمام تنگناها،مدیران استانی با کار جهادی در جهت آماده سازی زیر ساختهای اربعین تلاش می کنند

استاندار ایلام ؛با وجود تمام تنگناها ومشکلات مالی که در دستگاههای متولی استان وجود دارد،مدیران استانی با عشق به سرور و سالار شهیدان و کار جهادی در جهت آماده سازی زیر ساختها تلاش می کنند تا اربعینی باشکوه و زیارتی دلچسپ را برای زوار رقم بزنند.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان دکتر حسن بهرام نیا عصر سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ در نشست ویژه ستاد اربعین استان که در پایانه مرزی مهران به ریاست وزیر کشور و با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، معاونین امنیتی و انتظامی و عمرانی وزیر کشور، فلاحی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ،سردار شاکرمی و جمعی از مسئولان ارشد کشوری و استانی برگزار شد، با اشاره به تلاش جهادی مدیران استان برای ایجاد زیرساخت‌های لازم در مسیر اربعین اظهار داشت: با وجود تمام تنگناها ومشکلات مالی که در دستگاههای متولی استان وجود دارد ،مدیران استانی با عشق به سرور و سالار شهیدان وحرکت جهادی در جهت آماده سازی زیر ساختها تلاش می کنند تا اربعینی باشکوه و زیارتی دلچسپ را برای زوار رقم بزنند.

حسن بهرام نیا با اشاره به ایجاد اسکان برای زائران در شرایط خاص، افزود:برای اسکان بیش از ۵۰ هزار نفر زائر در منطقه چغاسبز ایلام و دیگر مکان های مذهبی، فرهنگی و ورزشی و در مناطق مختلف استان فضا با امکانات مناسب ایجاد کرده ایم.

استاندار ایلام ضمن قدر دانی از زحمات نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در پیگیری مسائل اربعین تصریح کرد: در استان وحدت و همدلی خوبی برای برگزاری باشکوه مراسم اربعین ایجاد شده است.

بهرام نیا افزود: در سطح کشور نیز شاهد حمایت های خوب ستاد مرکزی اربعین کشور واهتمام جدی و مساعدت های لازم وزیر محترم کشور وسردار میر احمدی معاون امنیتی انتظامی وزیر که در طول هفته بارها از طریق تماس تلفنی پیگیر روند امور اربعین در استان هستند، قدردانی می کنم.

استاندار ایلام در ادامه از همه متولیان تشکر و قدردانی و ابراز امیدواری کرد: انشاالله همه با هم با ایجاد هم افزایی در این مسیر باعث ایجاد خاطره ای خوب در اذهان زائران برای یک سفر راحت و آسان در ایام اربعین باشیم.

بهرام نیا خاطر نشان کرد: علی‌رغم برخی کمبودها که در استان وجود دارد،استان ایلام آماده میزبانی از زائران در سراسر کشور است‌.

استاندار ایلام تصریح کرد: با شروع به کار دولت مردمی ایران قوی، ۲۰ کیلومتر از محور ایلام به مهران با ۳۵۰ میلیارد تومان چهارخطه می شود که ۱۵۰ میلیارد تومان از این مبلغ به پیمانکار داده شده است.

استاندار ایلام در ادامه با بیان اینکه تلاش می کنیم کل محور ایلام به مهران چهار خطه شود، افزود: دو تونل در محور ایلام به مهران در دست اقدام است که از سخت ترین تونل ها بوده و با همت مضاعف تلاش می کنیم این دو تونل برای ایام اربعین زیر بار ترافیک برود.

وی ادامه داد: علاوه بر این یکی از معضلات و گره های ترافیکی مربوط به حوزه پل صلواتی بوده که تا اربعین زیر بار ترافیک می رود، اضافه کرد: تاکنون ۳۰۰ میلیارد تومان در حوزه راهسازی، ۸۱ میلیارد تومان در حوزه احداث سایبان، ۴۰ میلیارد تومان برای نیوجرسی هزینه شده و سه هزار کیلومتر خط کشی صورت گرفته است.

دکتر بهرام‌نیا با اشاره به اینکه برای آبرسانی سیار به ۱۴۰ تانکر آب نیاز است، گفت: تاکنون ۸۰ تانکر تأمین شده است و علاوه بر این با همکاری همه اعضای ستاد اکنون مخزن آب برای ۳۰۰ هزار نفر در مهران ایجاد شده است.

وی در ادامه گفت: جهت تسهیل رفت و آمد زایران کارهای خوبی صورت گرفته است و کارخانه تعطیل شده یخ، با کمک بخش خصوصی راه اندازی شده و کار دپوسازی یخ در حال انجام است.

وی افزود: بنا بر تاکید وزیر کشور طی هفته گذشته سفری در رابطه با موضوع اربعین به دو استان واسط و کربلا در عراق انجام گرفت که نتایج خوبی را به همراه داشت و مسایل و مشکلات مربوط به حوزه آب و موضوعات بهداشتی و انتقال زوار و … مورد بحث، گفتگو و بررسی قرار گرفت.

رئیس ستاد اربعین استان با تقدیر از تلاش های سفیر ایران در عراق از احداث سایبان در محوطه کرزی زرباطیه عراق خبر داد و گفت: به جد پیگیر این طرح خواهیم بود ،تا از مشکلات زائران در آنطرف مرز نیز کاسته شود.

وی اضافه کرد: یکی از موضوعات مطروحه در سفر اخیر به استان های واسط و کربلا پیگیری مشکل کمبود گیت در پایانه زرباطیه بود که قول ایجاد ۲۶۰ گیت داده شد.

استاندار ایلام در ادامه گفت: یکی دیگر از موارد مطرح شده در سفر به کشور عراق، موضوع کمبود اتوبوس به تعداد ۱۰۰۰ دستگاه در پایانه زرباطیه بود تا از طریق آنها کارجابجایی زوار انجام گیر،د که باید تدابیر لازم برای آن اندیشیده شود.