استاندار ایلام ؛رسانه ها رقیب مدیران نیستند بلکه آنها برای جامعه و مردم مطالبه گرهستند

استاندار ایلام نقش اصحاب رسانه را در جهاد تبیین تعیین کننده عنوان کرد و گفت: رسانه ها رقیب مدیران نیستند بلکه آنها برای جامعه و مردم مطالبه گر هستند و لازمه این امر حرکت مطالبه گران در مسیر درست و حول محور واقعیت ها است.

استاندار ایلام عصر امروز  در اولین جلسه شورای اداری در سال 1401 که در مکان پتروشیمی شهرستان چوار برگزار شد اظهار داشت : از کلیه دست اندرکاران در ستاد سفرهای نوروزی که از 25 اسفند ماه تا نیمه ماه جاری در استان حضور یافتند و به صورت میدانی شبانه روز تلاش کردند تا این ایام به کام مسافرین نوروزی تلخ نگردد تشکر مینمایم.

استاندار ایلام از یک میلیون و ۹۰۰ هزار تردد که در محورهای مواصلاتی ایلام به ثبت رسیده خبر داد و گفت : در ایام نوروز با کمک همه مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط و هماهنگی های انجام شده بیش از ۱۳۱ هزار مسافر وارد استان ایلام شدند.

وی افزود: با وجود همه نظارت دستگاه های مستقر در محورهای مواصلاتی و تلاش همه دستگاه های خدمات رسان، امدادی، خدماتی و پلیس راه و انتظامی اما تعدادی از هموطنان خود را در این محورها به دلیل تصادفات جاده از دست دادیم که هرچند این اتفاق موجب تکدر خاطر ما شد اما ارزش کار جهادی تیم های مستقر نیز فراموش نخواهد شد.

دکتر بهرام نیا در رابطه با عملکرد سال گذشته ،دیدارها ،بازدیدها و نشست ها گفت: در سالی که گذشت ۲۰۰ برنامه دیدار از جمله جلسه ، بازدید و کارگروه انجام شد و ۸ مورد در صدا و سیما ۸ مورد دیدار با اصحاب رسانه و ۳ نشست با اصحاب رسانه ۲ نشست با کنشگران فضای مجازی و دیدار با کارکنان خبرگزاری ایرنا ، حضور در جشنواره ی ابوذر و دیدار با خانواده خبرنگاران فقید رسانه سفر به شهرستان ها ، بازدید و افتتاح ، بررسی مشکلات نوروزی ، که ۲۰ مورد از این گونه موارد را در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود : ۱۵ مورد دیدار مردمی ، ۱۵ دیدار با خانواده های معزز شهدا ، ۴۹ دیدار و برنامه های خاص ، دیدار با فرماندهان نیروهای نظام ی، روحانیون ، صاحبنظران، حوزه های اقتصاد، ائمه جمعه ، بازدید از بازار و طرح ها استان سال گذشته انجام شد و سعی کردیم موضوعات و مسایل مهم استان را بررسی کنیم.

استاندار ایلام با اشاره به تجهیز موزه ها و توسعه و تجهیز خانه های بوم گردی عنوان کرد: مردم امروز درآمد دارند و برای بحث گردشگری هم باید زمینه سازی لازم انجام گیرد .

دکتر بهرام نیا توسعه و تجهیز هتل ها و مراکز اقامتی را در دستور کار مدیر کل میراث فرهنگی عنوان کرد و تاکید داشت :با استفاده از اعتبارات بخش خصوصی این مهم سامان داده شود .

استاندار ایلام با اشاره به حضور میدانی ۱۲ فرماندار استان در ایام تعطیلات نوروز ادامه داد: مدیریت کالاهای اساسی ، نظارت بر تره بار و میوه جات و مواد پروتئینی و حضور میدانی فرمانداران که جای تشکر از ۱۲ فرماندار استان جای تشکر دارد که به خوبی ورود پیدا کردند تا جایی که فرمانداران بعضی مواد پروتئینی را به روستاها ارسال می کردند که جای قدردانی دارد و این رسالت چنین دولتی است و چنین افرادی را دولت نیاز دارد.

۱۱۲ طرح و پروژه در سفر رییس جمهوری به ایلام تعریف شد

استاندار ایلام با اشاره به سفر رییس جمهوری به استان ایلام گفت: در جریان سفر ریاست جمهوری ۱۱۲ طرح و پروژه در استان با اعتباری افزون بر ۲ هزار و ۴۵۵ میلیارد تومان تعریف شد.

وی بیان داشت: در دو جلسه ای که در مرکز انجام شد و با رایزنی های انجام شده ۸۰۰ میلیارد تومان به اعتبارات استانی سفر رییس جمهوری به ایلام اضافه شد.

بهرام نیا تصریح کرد: تا پایان ۱۴۰۰ مبلغ یک هزارو ۲۰۰ میلیارد تومان با مشارکت بخش خصوصی در این استان سرمایه گذاری شد.

وی با اشاره به افرایش بودجه اربعین ایلام گفت: بودجه اربعین با رایزنی های انجام شده به ۱۳۰ میلیارد ارتقاء یافت که البته احتمال دارد به ۲۰۰ میلیارد تومان افرایش یابد گ.

استاندار ایلام تاکید کرد: در سال تولید دانش بنیان و اشتغال زایی رشد اقتصادی ما به ۶/۹ درصد تعریف شده است که چهار درصد آن مربوط به بهره وری و پنج درصد آن بحث سرمایه گذاری است.

بهرام نیا اضافه کرد: برای رشد سرمایه گذاری لازم است یک اهتمام ویژه و تلاش مضاعف داشتهب اشیم و در حوزه های انرژی نفت و گاز و پتروشیمی با سرعت بخشیدن به طرح ها به ویژه طرح های بزرگ از جمله پتروشیمی مهران، دره شهر ، هلیلان و دهلران زمینه رشد سرمایه گذاری در استان را فراهم کنیم. برای تحقق رشد اقتصادی سامانه گرمسیری یک ظرفیت بالقوه ی بسیار خوبی است ، اگر این طرح اجرا شود،  ۹۰ هزار تن محصولات باغی و زراعی ما افزایش می یابد.

وی با اشاره به بازدید امروز از کشتارگاه صنعتی کارزان در شهرستان سیروان گفت: اگر چنانچه این طرح به بهره برداری برسد در بحث مواد پروتئینی ما روزانه ۸۰ تن تولید خواهیم داشت که امکان صادرات هم مهیا می شود و اشتغال خوبی هم به همراه خواهد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به انتخاب مدیران دولت سیزدهم در استان اشاره کرد و گفت: الحمدالله مدیرانی که انتخاب شده اند و در آینده انتخاب می شوند باید در تراز انقلاب اسلامی باشند که این مهم با تعهد و حضور در میدان و کار جهادی و شبانه روزی محقق می شود.

استاندار ایلام نقش اصحاب رسانه را در جهاد تبیین تعیین کننده عنوان کرد و گفت: رسانه ها رقیب مدیران نیستند بلکه آنها برای جامعه و مردم مطالبه گر هستند و لازمه این امر حرکت مطالبه گران در مسیر درست و حول محور واقعیت ها است.