استاندار ایلام ؛ گمرک مهران پس از سالها بی نظمی ساماندهی شد/ از شورای تامین شهرستان مهران قدر دانی می کنم

استاندار ایلام با عنوان اینکه گمرک مهران پس از سالها بی نظمی ساماندهی شد،افزود: هم اکنون گمرک بصورت سیستماتیک وبا نظم مالی وکاری در حال خدمت رسانی می باشد.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ،استاندار ایلام در بازدید از گمرک مهران ضمن قدردانی از پیگیری و تلاش فرماندار مهران و مدیر کل گمرکات استان ایلام، اظهار داشت:با اهتمام شورای تامین شهرستان مهران ،معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و مجموعه گمرکات استان، پس از سالها نظم و انضباط در گمرک مهران حاکم شد.

حسن بهرام نیا ساماندهی، تخلیه و بارگیری در گمرک را نکته ای حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: در سال‌های گذشته گمرک دست افراد خاصی بود که با بی نظمی و به صورت هیئتی آن را اداره می کردند و حقوق دولت نیز احصائ نمی شد، اما با پیگیری های لازم و همراهی مجموعه مربوطه هم اکنون گمرک بصورت سیستماتیک وبا نظم مالی وکاری در حال خدمت رسانی می باشد.

استاندار ایلام با تاکید بر اینکه در گذشته به واسطه نبود امکانات برای تخلیه و بارگیری و کمبود ماشین آلات مستقر در گمرک هزینه های اضافه اخذ و بی نظمی هایی ایجاد شده بود ،افزود: طرف عراقی بخاطر تسریع در انجام کار مجبور به پرداخت هزینه های اضافه بود اما هم اکنون عملیات تخلیه و بارگیری به پیمانکار واگذار شده است و این مشکلات مرتفع گردیده است.

وی با اشاره به اینکه بدلیل عدم استفاده از  دستگاه کارت خوان ،هزینه ها نیز دستی و نایلونی اخذ می شد ،تصریح کرد: هم اکنون بر اساس نرخ مصوبی که توسط مدیریت گمرک اعلام شده هزینه ها با استفاده از دستگاه های پوز اخذ می گردد وحق و حقوق دولت نیز احصا می شود.

نماینده عالی دولت در استان ،خاطر نشان کرد: هم اکنون تعداد چرثقیل در گمرک مهران از ۷ دستگاه به ۱۳ و تعداد لیفتراک ها نیز از ۵ به ۲۰ دستگاه افزایش یافته است و الحمدلله نظم کاری و مالی در گمرک حاکم شده است.

استاندار ایلام با تاکید بر اینکه ساماندهی و نظم حاکم بر گمرک رضایت مسئولین عراقی را نیز به همراه داشت،افزود: مسئولین عراقی رضایت کامل خود را بصورت شفاهی و کتبی از این اقدام اعلام کردند.

وی میزان ارزش صادرات سال ۱۴۰۱ از گمرک به کشور عراق را که به صورت ترانزیت بوده است یک میلیارد و ۶۰۹ میلیون دلار عنوان کرد و افزود: حجم این صادرات به میزان ۳ میلیون و ۲۵۰ هزار تن بوده است.

استاندار ایلام ،ضمن تقدیر از اقدامات مدیریت ومجموعه کارکنان گمرک یادآور شد: سال ۱۴۰۱ در مقام مقایسه با سال ۱۴۰۰ از لحاظ وزن ۴۴ درصد و از لحاظ ارزش ۳۹ درصد افزایش صادرات ثبت شده است.

به گزارش شکرستان ،رکورد مجموع صادرات در تمام ادوار فعالیت گمرک مهران شکسته شد