استاندار ایلام از افتتاح و کلنگ زنی ۳۴۱ طرح و پروژه در هفته دولت خبر داد

استاندار ایلام گفت :در هفته دولت ۳۴۱ طرح و پروژه در استان ایلام با ۳۴ هزار و ۹۲۷ میلیارد ریال اعتبار افتتاح و کلنگ زنی می شود.

به گزارش خبرگزاری شکرستان ایلام، حسن بهرام نیا در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، ‌‌‌که به اتفاق مجموعه مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی استان به مناسبت هفته دولت انجام شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۳ هزار شهید استان، شهدای دولت به ویژه شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: امروز در اولین روز از هفته دولت، مجموعه دولت در استان با شهدا تجدید میثاق کردند و همه ما ادامه دهنده آرمانهای امام راحل (ره) و شهدای عزیز هستیم.

حسن بهرام نیا با تاکید بر اینکه استان ایلام از نظر تحقق اشتغال‌زایی رتبه اول در کشور را دارد ،عنوان کرد : در هفته دولت سال جاری، ۳۴۱ طرح و پروژه در استان ایلام با ۳۴ هزار و ۹۲۷ میلیارد ریال اعتبار کلنگ زنی و افتتاح می شود که با کلنگ زنی و افتتاح این میزان طرح و پروژه شامل ۲۶۱ طرح عمرانی و ۸۱ طرح اقتصادی  برای ۳ هزار و ۲۰۶ نفر اشتغال ایجاد می شود.

 

وی با بیان اینکه تورم در استان ایلام سه رتبه نزول داشته است ،تصریح کرد: استان ایلام سالها رتبه نخست کشور از نظر تورم را داشته است اما با اقدامات انجام شده ،خوشبختانه تورم سه رتبه نزول داشته است ،و قدردان تمامی دستگاه های نظارتی و مدیران اقتصادی استان در این راستا هستیم.

 

بهرام نیا بیان داشت: در حوزه اشتغال نیز رقم در نظر گرفته شده اشتغال استان در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ حدود ۱۲ هزار شغل بود که این رقم با پیشنهاد بنده به ۱۴ هزار افزایش یافت و امروز تاکنون از نظر تحقق اشتغال رتبه اول کشور را دارا هستیم.

 

استاندار ایلام افزود: عاقبت به خیری همه ما در سایه حرکت در مسیر شهدا است، شهدا هم جان و هم مال خود را برای دفاع از کشور گذاشتند و امروز وظیفه همه ما است با خدمتگزاری صادقانه به مردم به آن عزیزان ادای دین کنیم.

استاندار ایلام بیان کرد: شعار دولت سیزدهم مردم محوری است و ما با حضور در کنار مردم در راستای تقویت ارزش‌های دینی حرکت خواهیم کرد و آرمان شهدا برای رسیدن با این هدف متعالی چراغ راه ما خواهد بود.

 

بهرام‌نیا در ادامه با اشاره به ادای احترام و تجدید میثاق صبح امروز مسئولان استان با شهدا در اولین برنامه هفته دولت، گفت: روح شهدا ناظر بر این حضور بود و پس از آن در بیت نماینده مقام معظم رهبری حضور یافتیم  تا اعلام کنیم که شعار این دولت مردمی محوری است.

 

وی با بیان اینکه این هفته یادآور دولتی است که از مصادق  بارز آن دولت مردمی و مکتبی است، خاطرنشان کرد: همه عزیزان و کارکنان دولت با شهدا و امام شهدا تجدید میثاق کردند و پیمان بستند که لحظه ای در عمل و گفتار و تصمیمات از آرمان آن عزیزان و اهداف انقلاب اسلامی انحرافی نخواهند داشت