استاندار ایلام: فرهنگ بسیج فرهنگ شهدا است+فیلم

استاندار ایلام ،شامگاه سه‌شنبه ۳۰ تیر ماه همزمان با هفته مبارک بسیج با حضور در منزل شهید حیدر خلفی، به مقام شامخ این شهید والامقام ادای احترام کرد.

 

به گزارش شکرستان ،حسن بهرام نیا در این دیدار که با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام و معاون هماهنگ کننده سپاه امیرالمومنین(ع) استان برگزار شد، گفت: خداوند را شاکریم در هفته بسیج توفیق دیدار با خانواده عزیز خلفی حاصل شد، خانواده‌ای با نورانیت زیاد که دارای فرزندان صالح و خدمتگزار است و روح آن شهید عزیز به واسطه فرهنگ کار و جهاد و اخلاص فرزندان صالحش، متعالی‌تر می‌شود.

بهرام‌نیا با بیان اینکه امامین شهدا فرمایشات گهرباری در رابطه با شهدای والامقام داشته‌اند، خاطرنشان کرد: اولین قطره خونی که از شهید به زمین ریخته می شود همه گناهان آن شهید آمرزیده می‌شود و هیچ مقامی بالاتر از آن نیست.

استاندار ایلام افزود: به برکت روحیه فرهنگ بسیجی که همین فرهنگ شهدا است و علیرغم همه مشکلات و هجمه‌هایی که از درون و بیرون به سمت کشور در طول بیش از ۴ دهه ساری و جاری شده است و به واسطه روحیه شهادت که در بسیج حاکم شده است، این کشور از همه خطرات مصون مانده و روز به روز پیشرفت می‌کند.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: نه تنها کشور از این مشکلات مصون مانده بلکه فرهنگ بسیجی و روحیه جهاد و شهادت امروز در دنیا در حال گسترش است و هر ملتی از این فرهنگ فاصله بگیرد، دچار خسران خواهد شد.

وی با بیان اینکه امروز همه مدیون خون شهدا هستیم افزود: هر چه داریم از برکت خون شهدا است، البته نباید از نقش همسران گرانقدر شهدا غافل شد که بیش از سه دهه با همه این مشکلات زینب‌گونه فرزندانی تربیت کرده‌اند که منشأ خیر هستند.

جمال اسدی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نیز ضمن تبریک هفته بسیج و تجلیل از صبر و استقامت خانواده‌های معظم و معزز شهدا بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و صیانت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد و گفت: شهدا جان‌شان را برای حفظ دین و سرزمین خود در طبق اخلاص گذاشتند و همه‌ی ما مدیون خون پاک شهدا و ازخودگذشتگی دلاورمردان و غیورمردان ایثارگر هستیم.

وی با عنوان اینکه تکریم خانواده شهدا یکی از رسالت های اصلی مسئولین بعنوان خادمان شهدا و خانواده آنهاست،افزود: شهید حیدر خلفی فرزند حسن بگ در نهم فروردین ماه 1326 در روستای چم آب صالح آباد متولد گردید وصاحب 6 فرزند است.

وی افزود: شهید خلفی همزمان با حمله دشمن به خاک وطن به عنوان بسیجی عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل گردید و در جبهه حضوری فعال داشت که سرانجام در بیست و یکم مهرماه 1363 در منطقه صالح آباد به آرزوی دیرینه اش رسید و به شهادت نائل آمد و در گلزار شهدای علی صالح (ع) مأوا گرفت.