از چرخ خیاطی تا چرخ تولید

استاندار ایلام ،فعالیت در چرخه تولید استان را مایه افتخار دانست و گفت: فرهنگ کار آفرینی و سرمایه اجتماعی در توسعه کسب و کارهای نوپا و افزایش اشتغال نقش بسزایی دارند.


 

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ،استاندار ایلام به همراه معاونین استاندار و جمعی از مدیران استانی صبح امروز پنجشنبه در ادامه سفر های شهرستانی و در جهت پیگیری آخرین وضعیت پروژه‌ها و مصوبات سفر شهرستانی به هلیلان سفر کرد.

حسن بهرام نیا در بدو ورود به شهرستان هلیلان ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا اظهار داشت: شهدا برای دفاع از این مرز و بوم جان عزیز خود را فدا کردند.

وی در بازدید از محوطه و نمازخانه یادمان شهدای شهرستان ،خدمت به مردم فرهیخته و ولایت مدار هلیلان را افتخار دانست و افزود: پروژه ساماندهی ، ساخت نماز خانه و محوطه سازی یادمان شهدای هلیلان ، ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

پس از آن حسن بهرام نیا پروژه روکش آسفالت محور کهره شهرستان هلیلان را افتتاح کرد و گفت: از مجموع ۳۲ کیلومتر پروژه راه این شهرستان ۸ کیلومتر آن امروز افتتاح شد.

سپس حسن بهرام نیا از کارگاه خیاطی جانان واقع در شهر توحید بازدید کرد و پس از گفتگو با تعدادی از بانوان شاغل در این کارگاه، پشت چرخ خیاطی نشست و گفت: کار یعنی خدمت، همت و سعی و تلاش برای کسب روزی و امرار معاش لذا کار کردن هنر است و برای کسب روی حلال هیچ کار شرافتمندانه ای عار نیست.

استاندار ایلام،با بیان اینکه فرهنگ کار آفرینی و سرمایه اجتماعی در توسعه کسب و کارهای نوپا و افزایش اشتغال نقش بسزایی دارند ،یاد آور شد:  تنها صنایع عظیم نیستند که می توانند در چرخه تولید داخلی ایفای نقش کنند بلکه همین مشاغل خرد و خانگی به همت افراد آموزش دیده و ماهر می توانند اثری مطلوب و موثر بر چرخه تولید بگذارند.

بهرام نیا ضمن قدردانی از فعالین این کارگاه تولیدی ، کار را جوهره‌ی وجودی هر انسانی عنوان کرد و افزود: چرخ های خیاطی که با دستان توانمند هنرمندان ماهر به صدا در می آید می تواند با تولید انبوه هم در بازارهای داخلی و هم بین المللی با تولیدات مرغوب و مورد استفاده اثر گذار باشند .

وی در پایان گفت: با اعطای تسهیلات از همه‌ی مشاغل خرد و خانگی حمایت می‌کنیم.