استاندار ایلام گفت:ازدواج آسان سنتی حیات بخش است

قبل از ظهر امروز آئین اهدای ۲۲۰ سری جهیزیه به زوج‌های جوان مورد حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره)در محل کانون تربیتی ولایت وبا حضور استاندار ایلام ،مدیر کل زکات کشور ،مدیر کل کمیته امداد امام خمینی ( ره )و دیگر مسئولین استانی برگزار شد .

استاندار ایلام در مراسم آئین اهدای ۲۲۰ سری جهیزیه به زوج‌های جوان مورد حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت :یکی از سنّت های نیکوی بشری، که مورد سفارش پیامبر اکرم (ص)و معصومین (ع) بوده، تشکیل خانواده وسنت ازدواج است.

حسن بهرام نیا افزود: این سنّت حیات بخش، که محتوای آن به طور کامل، با فطرت انسان هماهنگ است همواره مورد توجه مسلمانان و جامعه بشریت می باشد.

وی با اشاره به حدیث پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله) ، دوری از ازدواج را عامل اساسی انحراف و گناه تلقّی نمود و ازدواج را موجد ایمان و تقوا در انسان بیان کرد و گفت: پیامبر اکرم تشکیل زندگی مشترک را از بزرگ ترین بناهای اسلام قلمداد می نماید و آن را دارای برکات و ثمرات فراوانی می داند.

بهرام نیا ضمن تبریک ازدواج به نوعروسان حاضر در مراسم بیان داشت: از خداوند متعال خواستارم که با نصب‌العین قرار دادن زندگی معصومین ،حضرت علی علیه‌السلام و حضرت فاطمه زهرا(س) ،که همان سطح زندگی اسلامی است ،شما عزیزان یک زندگی خوب در سایه ولایت توأم با خوشی و مهرورزی را سپری نمایید.

وی یکی از موضوعاتی که جامعه امروزی را به درد آورده و خانواده‌ها را نگران ساخته، بالا رفتن سن ازدواج در کشور دانست و گفت: برای مسئولین نیز بالا رفتن سن ازدواج نگران کننده است و بخشی از این مشکل به دلیل مسائل اقتصادی می‌باشد.

وی در ادامه افزود: اما تمام این مشکلات مربوط به مسائل اقتصادی نمی‌باشدو بخشی از این مشکل  به فرهنگ خانواده‌ها برمی‌گردد.

استاندار ایلام یکی از معضلات بالا رفتن سن ازدواج را بالا رفتن توقع خانواده ها در عنوان کرد و گفت: اگر در جامعه توقعات پایین آورده شود و سطح زندگی معصومین ، نصب‌العین باشد قطعا ازدواج‌های آسان صورت می‌پذیرد.

بهرام نیا افزود: سخت گیری های بی مورد خانواده‌ها و جوانان در امر ازدواج از جمله جهیزیه و مهریه های سنگین، خوشبختی به همراه نمی آورد بلکه قرار دادن سیره معصومین در راس امور و تسهیل در ازدواج باعث خوشبختی و استحکام خانواده هاست.

ًاستاندار ایلام ضمن قدر دانی از زوجین حاضر در مراسم بدلیل انتخاب ازدواج آسان گفت: شما نوعروسان استارت یک زندگی مشترک و آسان را زده اید که این عمل باعث سالم ماندن جامعه می‌شود .

وی با ذکر این‌ که انواع ناهنجاری‌هایی که گریبانگیر جامعه شده است بدلیل بالا رفتن سن ازدواج می باشد گفت: به دلیل عدم ازدواج جوانان و بالا رفتن سن ازدواج ،بسیاری از ناهنجاری ها در جامعه بوجود آمده که امید است با فرهنگ سازی و آموزش ازدواج آسان و تبعیت از سیره معصومین این معضل حل شود.