استاندار ایلام؛به شکرانه انقلاب شکوهمند اسلامی در دنیا دارای قدرت و اقتدار هستیم

به گزارش پایگاه خبری شکرستان حسن بهرام‌نیا روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت دهه فجر با اشاره به منویات مقام معظم رهبری دهه فجر را سرآغاز طلوع خورشید دانست و اظهار داشت : مقام معظم رهبری فرمودند این خورشید در آئینه درخشید و در واقع روح صلابت و شادابی به ملت […]

به گزارش پایگاه خبری شکرستان حسن بهرام‌نیا روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت دهه فجر با اشاره به منویات مقام معظم رهبری دهه فجر را سرآغاز طلوع خورشید دانست و اظهار داشت : مقام معظم رهبری فرمودند این خورشید در آئینه درخشید و در واقع روح صلابت و شادابی به ملت ایران دمید.

حسن بهرام نیا مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی را مردم سالاری دینی وثبات داخلی عنوان کرد و گفت : انقلاب شکوهمند اسلامی دستاوردهای زیادی را برای ملت ایران به ارمغان آورده که از مهمترین آنها میتوان به استقلال و امنیت متکی بر خود اشاره نمود .

وی افزود: به شکرانه جمهوری اسلامی نه تنها در منطقه بلکه در دنیا دارای قدرت و اقتدار هستیم و در عرصه‌های مختلف نقش‌آفرینی می نماییم.

وی افزود: امروز ایران اسلامی در تولید واکسن رتبه دهم ، در حوزه انرژی رتبه دوم  ، در حوزه نفت رتبه سوم، قدرت نظامی رتبه ۱۳ ،صنعت برق رتبه ۱۵ ، فناوری فضایی رتبه ۱۵ وچرخه سوخت رتبه ۱۴ را در جهان به خود اختصاص داده است.

استاندار ایلام این ایام را یادآور بدست آوردن استقلال مردم کشور از دست  استبدادگران دانست و افزود: هرگز تاریخ فراموش نخواهد کرد که هویت انسانی و حقیقی و تاریخی ما زیر چکمه‌های ظلم استبداد لگدمال شد و از تمامی امتیازات محروم بودیم که از مصادیق آن کاپیتولاسیون و حق توحش بود.

وی افزود : تاریخ فراموش نخواهد کرد که آمریکایی ها سرمایه ملت ایران را به غارت بردند و مردم ایران را مورد تحقیر قرار دادند اما رهبر کبیر انقلاب با آموزه های دینی و اسلامی دست آمریکا را از ایران کوتاه نمود .

بهرام نیا با اشاره به پیشرفتهای حاصل شده و دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی افزود : در کشور با تراز واقعی شأن و منزلت مردم فاصله داریم که باید برای جبران کاستی و کمبودها تلاش کنیم.

وی رسانه ها را پل ارتباطی میان مردم و مسئولین دانست و تصریح کرد: نقش رسانه ها در درج دغدغه های مردم ،ومطالبه گری ارزنده بوده است .

بهرام نیا خاطر نشان کرد نقش اصحاب رسانه در جلب اعتماد عمومی مردم بسیار اثر گذار است و باید با تلاش و اهتمام همه‌جانبه مسوولان اعتماد مردم جلب شود .

در ادامه این نشست استاندار ایلام در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم که چرا در انتخاب شهردار از طرف شورای شهر تعلل شده است و جایگاه شهردار که یادآور شهید باکری می باشد در شهر ایلام خالی مانده است گفت :یکی از مصادیق مردم سالاری، شرکت مردم در انتخابات و تعیین نمایندگان خود در شوراهای شهر است و وظیفه ی منتخبان است که در قالب ارائه خدمات به اعتماد مردم پاسخ دهند.

وی افزود:یکی از مطالبات محقق نشده ی مردم ایلام از شورای شهر، بحث انتخاب شهردار است که مدت هاست برطرف نشده است .

وی ارائه خدمات به مردم شهر را از طریق انتخاب شهردار دانست و گفت : این انتخاب باید توسط شورای شهر انجام شود.

بهرام نیا افزود :شهر ایلام از نظر زیرساخت و بافت شهری با مشکلاتی موجه است و با توجه به اینکه شهر در معرض دید مردم کشور و همچنین کشورهای همسایه قرار دارد می طلبد یک شهردار توانمند ،خلاق باتجربه و کارآمد مدیریت آن را بر عهده بگیرد و توانایی زیباسازی بافتهای فرسوده شهر را داشته باشد.

استاندار ایلام تصریح کرد : بعنوان نماینده عالی دولت اعضای شورای شهر را احضار و از آنان مطالبه کردیم و برای معرفی گزینه ها  12 روز به آنها مهلت دادیم.

بهرام نیا با عنوان این موضوع افزود: شورای شهر به صورت استمزاجی به موقع اسامی افرادی را برای استعلام از دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی ارائه دادند که به دستگاه‌های امنیتی ارجاع دادیم اما مشکلاتی پیش آمد که مجدد به اعضای شورا اولتیماتوم دادیم .

وی ابراز امیدواری کرد در روزهای آینده هر چه سریعتر موضوع انتخاب شهردار ایلام محقق می شود و اگر کوتاهی صورت گیرد نماینده عالی دولت وظیفه ی قانونی خود را می داند و در چارچوب مقررات اقدام خواهد شد.ه

بهرام‌نیا در پایان با بیان این ‌که طرح‌ها و پروژه‌هایی در دهه مبارک فجر در استان ایلام کلنگ‌زنی و یا به بهره‌برداری می‌رسد افزود: ۱۸۹ پروژه‌ عمرانی با اعتبار ۱۷ هزار و ۵۸۳ میلیارد ریال و ۵۴ پروژه اقتصادی با اعتبار ۲ هزارو ۸۴۹ میلیارد ریال با اشتغال‌زایی ۱ هزار و ۸۹۰ نفر طی این دهه کلنگ‌زنی یا مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.