استفاده از تجارب پالایشگاه گاز ایلام در حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری

در حوزه پدافند غیرعامل:از تجارب پالایشگاه گاز ایلام در حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری استفاده شود

معاون انرژی پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه می بایست از تجارب پالایشگاه گاز ایلام در حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری استفاده شود، گفت: در پالایشگاه گاز ایلام در حوزه پدافند غیرعامل اقدامات قابل توجهی صورت گرفته است و نیاز به ارائه این اقدامات و تجارب در حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری در سطح شرکت ملی گاز و سایر شرکت های صنعتی می باشد.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان به نقل از روابط عمومی، دکتر “عبدالرحمن کشوری” در بازدید از پالایشگاه گاز ایلام از اقدامات انجام شده این واحد صنعتی در حوزه پدافند غیرعامل قدردانی کرد و افزود: در شرایط کنونی، بحث انرژی پاشنه آشیل جهان شده و در کنار آن دشمنان جمهوری اسلامی ایران بویژه تهدیدات روزانه آمریکا و رژیم صهیونستی، می بایست هر روز هوشیارتر از قبل باشیم و تمام راه هایی که برای ضربه زدن به زیرساخت ها وجود دارد را شناسایی و برای آن برنامه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه باید از طرح های سنتی به سمت طرح های دانش محور عبور کنیم ، اظهار داشت: می بایست طرح ها به گونه ای انجام شود که به صورت جامع، تمام عوامل پدافند عامل و غیرعامل در آن دیده شود و در این خصوص طرح مبنا در دست تهیه و ابلاغ است که دارای لایه های ایمنی، امنیتی و دفاعی است.
همچنین در این دیدار مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام از رشد محصولات تولیدی در چند سال گذشته و طی دو ماه قبل خبر داد و گفت: طی دو ماه گذشته تولید گاز اتان 150 درصد و گاز مایع خام نسبت به مدت مشابه سال قبل 83 درصد رشد داشته که این مهم در راستای تحقق نامگذاری چند سال اخیر مقام معظم رهبری در راستای تولید بوده است.

دکتر” روح اله نوریان” با بیان اینکه پالایشگاه گاز ایلام تنها تامین کننده گاز در غرب کشور و خوراک پتروشیمی ایلام بوده و از اهمیت استراتژیک برخودار است، افزود: با وجود رشد و پایداری تولید، بیش از 5 میلیون ساعت کارکرد بدون حادثه داشته ایم که این نشان از رعایت قوانین و مقررات ایمنی و پدافند غیرعامل بوده است.

وی اظهار داشت: انجام مطالعات مفهومی و پایه ای پدافند غیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام و اخذ تأییدیه از سازمان پدافند غیرعامل کشور، انجام پروژه های تهیه، تدوین و استقرار سیستم مدیریت شرایط اضطراری و بحران، انجام پروژه شبيه سازي حوادث فرآيندي و پروژه پژوهشی ارزیابی آسیب پذیری امنیتی از اقدامات این شرکت در حوزه پدافندغیرعامل و امنیت سایبری بوده است.

نوریان خاطرنشان کرد: مانورهاي سطح 2 و 3 پدافند غير عامل و مدیریت بحران، در راستای کسب آمادگی واحدهای درون سازمان و هماهنگی بیشتر با واحدهای بیرون سازمان به صورت منظم برگزاري می گردد.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام به اقدامات مربوط به مدیریت امن و پایداری در فضای سایبری ملی و استانی اشاره کرد و اظهار داشت: پیاده سازی سیستم مدیریت رویدادها و حوادث امنیتی، راه اندازی مرکز عملیات امنیت و پیاده سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات در حوزه سرویس های فناوری اطلاعات و ارتباطات و شبکه صنعتی در پالایشگاه گاز ایلام از اقدامات شاخص در این حوزه بوده است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام به اهمیت صیانت از دارايي هاي سايبري و ارتقاء سطح امنيت سيستم ها و شبكه هاي صنعتي در این شرکت اشاره و تصریح کرد: راه اندازي سیستم مدیریت رویدادها و حوادث امنیتی در حوزه شبکه صنعتی از مهمترین اقدامات انجام شده در این حوزه بوده است.