اشتغالزایی؛ کلید توسعه ایلام

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استان ایلام، گفت: محرومیت زدایی از چهره استان نیازمند کار جهادی بوده و کلید توسعه پایدار در استان اشتغالزایی است.

به گزارش شکرستان، «محمد زارع» در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام؛ با تأکید بر لزوم تلاش بیشتر بر رفع مسائل و مشکلات مردم استان و محرومیت زدایی، اظهار کرد: با توجه به سیاست‌ها و اهداف این ستاد در خدمت رسانی به مردم می توان همکاری های مشترک خوبی با جهاد دانشگاهی به ویژه در حوزه اشتغال به عنوان حلقه مفقوده استان صورت بگیرد.

وی، با اشاره به لزوم رفع معضل بیکاری در استان ایلام، گفت: انواع آسیب های اجتماعی و مهاجرت بی رویه از جمله پیامدهای معضل بیکاری در استان است و ایجاد اشتغال می تواند جلوی بسیاری از این پیامدها را گرفته و زمینه بازگشت نخبگان به استان را فراهم سازد.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) استان ایلام، ادامه داد: بنیاد برکت با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در مناطق محروم و روستایی در تلاش است که ضمن ایجاد طرح های اشتغالزای پایدار از مهاجرت مردم به شهرها جلوگیری کند.

زارع، همچنین بر لزوم تخصیص هدفمند اعتبارات محرومیت زدایی و اشتغالزایی به نهادهایی که به طور مستقیم با مردم در ارتباط هستند، از نزدیک با نیازهای آنها آشنایی دارند و به صورت تخصصی در زمینه اشتغال فعالیت دارند به منظور جلوگیری از هدررفت سرمایه تأکید کرد و گفت: با توجه به فعالیتهای تخصصی جهاد دانشگاهی در زمینه های مختلف به ویژه در بحث اشتغال و اهداف ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) زمینه های خوبی برای توسعه همکاری های مشترک وجود دارد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استان ایلام، با اشاره به اینکه ستاد اجرایی در راستای محرومیت زدایی از چهره استان، هرچه در توان داشته باشد انجام می‌دهد تصریح کرد: استان ایلام در زمینه‌های مختلف دارای ظرفیت‌های عظیمی هست که اگر برخی موانع دست و پاگیر رفع شود و دستگاه‌های مربوطه همراهی لازم انجام دهند استان روی ریل توسعه قرار می‌گیرد.
وی، بیان کرد: ستاد اجرایی در سطح استان در زمینه‌های مختلف از جمله اشتغالزایی، اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها، کمک به رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان، ساخت مدرسه و مساجد و توزیع بسته‌های معیشتی و پروتئینی در بین نیازمندان به صورت جدی پای کار است.