اصغر امیر نیا؛ وظیفه خبرنگاران فرهنگ سازی در راستای چگونه زائر بودن و ترویج شعور حسینی در بین اقشار جامعه است

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد وزارت ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران گفت :وظیفه خبرنگاران فرهنگ سازی در راستای چگونه زائر بودن و ترویج شعور حسینی در بین اقشار جامعه است.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ،صبح امروز اصغر امیرنیا مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل اداره ارشاد اسلامی شهرستان مهران( موکب شهدای فرهنگ، هنر و رسانه) باجمعی از اصحاب رسانه دیدار و گفتگو کرد.

امیرنیا در این دیدار اظهار داشت : مقام معظم رهبری می فرمایند؛اهمیت فضای مجازی کمتر از اهمیت انقلاب اسلامی نیست.

وی با بیان این مطلب که رسانه ها نقد منصفانه در جهت اصلاح نواقص داشته باشند و مصالح عمومی جامعه را ارجح قرار دهند،گفت: خبرنگاران زبان گویا و چشم بیدار جامعه هستند و رویدادهای جامعه را با هنر و قلم خود به تصویر می کشند و در راستای خدمت به جامعه و منافع مردم قلم فرسایی می کنند.

وی با تأکید بر اینکه خون شهدا مسئولیت همه ما را‌ سنگین تر کرده است و باید حافظ خون شهدا با عملکرد خوبمان باشیم ،گفت: مردم می دانند امنیتی که اکنون در عراق وجود دارد از برکت خون شهید حاج قاسم سلیمانی است.

این مسئول با اشاره به اینکه خبرنگاران با قلم زیبایی که دارند می توانند جریان‌ها و رویدادها را به تصویر بکشند، گفت: متاسفانه در دوره های قبل یأس و ناامیدی در جامعه ترویج پیدا کرده است و اکنون رسالت خبرنگاران ما امید آفرینی و آشنا کردن مردم با آرمانهای امام راحل(ره) و سیاستهای دولت سیزدهم است.

وی با اشاره به احادیث شریفه که می‌فرماید؛ حق را بگویید حتی اگر به ضرر شما باشد ،افزود: اگر انعکاس اخبار شما باعث اصلاح امور در جامعه می شود حتما آن را انعکاس دهید،حتی اگر بازگو کردنش به ضرر خبرنگار باشد.

امیر نیا با اشاره به اینکه خبرنگاران نقش قاضی را در جامعه دارند، گفت:اگر خبرنگاری منافع شخصی خود را بر منافع جامعه ترجیح دهد هم خود متضرر می شود و هم جامعه و امید است ،خبرنگاران با تیز بینی خود وقایع را در جهت اصلاح امور انعکاس دهند.

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد وزارت ارشاد اسلامی اربعین حسینی را یک جریان بزرگ دانست و تصریح کرد:خبرنگاران می توانند با جلوه گری خود این جریان عظیم را به سمع و نظر مردم برسانند .

وی با بیان اینکه هر کسی در این کنگره عظیم مسئولیتی را عهده دار است، اضافه کرد: وظیفه خبرنگاران فرهنگ سازی در راستای چگونه زائر بودن و ترویج شعور حسینی در بین اقشار جامعه است.

وی در پایان گفت: رسانه های بیگانه چند برابر اصحاب رسانه ما فعالیت می کنند تا انعکاس اخبار خبرنگاران ما را خنثی کنند، بنابراین رسانه های ما که توفیق خدمت در اربعین حسینی را دارند با انعکاس اخبار خود در جهت نشان دادن این رویداد بزرگ تلاش کنند.