افتتاح ساختمان سرپرستی و شعبه مرکزی پست بانک استان با حضور دکتر عباسی و مدیر عامل پست بانک ایران

با حضور معاون اقتصادی استاندار و مدیر عامل پست بانک ایران ساختمان مرکزی پست بانک استان افتتاح شد.

به گزارش شکرستان ،شهریار عباسی در حاشیه این مراسم عملکرد پست بانک در استان را مثبت و از حمایت های آن در توسعه اشتغال روستایی تقدیر کرد.

وی با اشاره به نیازمندی ها و حمایت های شبکه بانکی بر توجه ویژه پست بانک و سایر بانک‌ها در مرکز تاکید کرد و خواستار اختصاص یک خط ویژه اعتباری برای کمک به توسعه طرح های اقتصادی و اشتغال زا در استان شد.

معاون اقتصادی استاندار با بیان اینکه وضعیت استان یک وضعیت خاص است و صنایع و واحد های تولیدی بزرگ فعالیت آنچنانی در اینجا ندارند، گفت: ضرورت دارد پرداخت تسهیلات و ارائه خدمات دیگر در استان ویژه دیده شود.

وی با اشاره به نشست هفته گذشته در نهاد ریاست جمهوری و تاکید و توصیه معاون اجرایی رئیس جمهور به بانک ها، شرکت ها و نهادهای سرمایه گذار که در ایلام دنبال سود نباشند، خواستار توجه ویژه پست بانک و سایر بانک‌ها در حوزه مسئولیت های اجتماعی در استان به منظور توسعه زیرساخت های اقتصادی و کم کردن تبعات و آسیب های اجتماعی شد.

عباسی با بیان اینکه عمده ترین منابع بانکی استان همان سپرده های مردمی است و مردم از گذشته دین خود را به نظام و انقلاب ادا کرده اند، ابراز داشت: باید تلاش شود بخشی از منابع بانکی که در استان‌های برخوردار و صاحب صنایع بزرگ جذب شده در ایلام مصرف و در سالی که مزین به نام رشد تولید و مهار تورم است  در حمایت از طرح ها توليدی و صنایع استان تزریق شود.

وی در پایان با اشاره به پیاده روی اربعین و ضرورت همراهی دستگاهها، نهادها و بانکها در این راهپیمایی عظیم خواستار حمایت های هدفمند بانک‌ها شد و بر ضرورت تامین نیازهای اساسی در راستای توسعه زیرساخت های سخت افزاری در حوزه های مختلف درمان، خدمات و … از جمله تامین ارز، تامین نقدینگی، تهیه دستگاه یخ ساز، امبولانس، تخت بیمارستانی و مواد غذایی سرد شد.