افتتاح و کلنگ زنی ۵۳ پروژه گازرسانی در ایلام/آغاز عملیات گازرسانی به ۱۴ روستا

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: امسال و در هفته دولت تعداد ۹ روستا و ۳۰ واحد تولیدی و صنعتی در اقصی نقاط استان ایلام گازدار و عملیات گازرسانی به ۱۴ روستای دیگر نیز کلنگ‌زنی و آغاز می شوند.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ،«محمود کشاورز» در نشست خبری با اصحاب رسانه که صبح امروز به مناسبت هفته دولت برگزار شد، گفت:امسال و در هفته دولت تعداد ۹ روستا و ۳۰ واحد تولیدی و صنعتی در اقصی نقاط استان ایلام گازدار و عملیات گازرسانی به ۱۴ روستای دیگر نیز کلنگ‌زنی و آغاز می شوند.

مدیر عامل شرکت گاز استان ایلام ،با بیان اینکه این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر ۶۲۹ میلیارد ریال توسط مقامات محلی استان در هفته دولت افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شوند تا گامی دیگر در تحقق نامگذاری سال جاری برداشته شود، اظهار داشت: در هفته دولت امسال ۹ روستا گازدار می‌شود که با گازرسانی به این مناطق، بیش از ۳۶۵ خانوار دیگر استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه برای گازرسانی به این تعداد روستا ۲۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت ملّی گاز ایران هزینه می‌شود، افزود: در هفته دولت امسال دو روستا در دهلران، یک روستا در ملکشاهی، دو روستا در هلیلان، سه روستا در چرداول و یک روستا در سیروان گازدار خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام به روستاهای قابل افتتاح در هفته دولت امسال اشاره کرد و یادآور شد: این روستاها شامل تختان و آگره‌بید دهلران، وری ملکشاهی، گاودول و بان‌لکان هلیلان، کمول، کمول رستم‌بیگی و کمول محمد‌زمان در چرداول و چم روته در سیروان می باشند.

«کشاورز» با بیان اینکه در هفته دولت امسال پروژه گازرسانی به ۱۴ روستا در سطح استان نیز کلنگ‌زنی خواهد‌شد، خاطرنشان ساخت: روستای فرهاد‌آباد دره‌شهر با ۹۳ خانوار، روستای تنگ قیر چرداول با ۵۰ خانوار، روستاهای خربزان بالا و پائین از توابع شهرستان دهلران با ۴۲ خانوار، گلدره با ۱۰۰ خانوار، پاتخت با ۳۰ خانوار، شاهران با ۱۰۰ خانوار، سیرکانه با ۱۵ خانوار، چاله‌خشک علیا با ۱۲۷ خانوار، میدر علیا و سفلی ۱۳۰ خانوار، چنارآباد ۳۰ خانوار، باغ ۳۰ خانوار و چاله‌خشک سفلی با ۱۳ خانوار از توابع شهرستان هلیلان با میزان اعتباری بالغ بر ۳۳۴ میلیارد ریال در هفته دولت کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی به آئین بهره‌برداری از پروژه‌های صنعتی هفته دولت اشاره‌ و اضافه کرد: اجرای ایستگاه مستقل  CGS  شهرستان سیروان با اعتباری به میزان ۹۵ میلیارد ریال با اجرای ۵ کیلومتر خط انتقال و تغذیه فلزی و نیز بهره‌برداری از گازرسانی به ۳۰ واحد تولیدی و صنعتی با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال از دیگر پروژه‌ها می باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام تصریح کرد: برای گازرسانی به این تعداد واحد صنعتی ۱۰ کیلومتر شبکه توزیع اجرا شده است.