افزایش قیمت ها خواب شبانه وآرامش مردم را ربوده است/تورم لگام گسیخته هر لحظه شوک جدیدی به مردم وارد می کند/ اسب سرکش و طغیان کرده ی تورم را مهار کنید

مطلب را با طرح چند سوال آغاز می کنم. رسانه ها با کدام اخبار خوب به جامعه امید تزریق کنند؟با افزایش لحظه ای قیمت دلار؟ افزایش ساعتی نرخ طلا؟ افزایش هفته ای برخی اجناس و اقلام اساسی مورد نیاز مردم ؟ یا با افزایش ضعیف و بی جان عیدی کارکنان دولت این امید تزریق شود!؟ […]

مطلب را با طرح چند سوال آغاز می کنم. رسانه ها با کدام اخبار خوب به جامعه امید تزریق کنند؟با افزایش لحظه ای قیمت دلار؟ افزایش ساعتی نرخ طلا؟ افزایش هفته ای برخی اجناس و اقلام اساسی مورد نیاز مردم ؟ یا با افزایش ضعیف و بی جان عیدی کارکنان دولت این امید تزریق شود!؟

مردم ولایت مدار ،پایبند و متعهد به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، همیشه در صحنه های مختلف سیاسی،فرهنگی و اجتماعی گام هایی موثر برداشته اند و دِین خود را به نظام و انقلاب در طول ۴۴ سال اَدا کرده اند.

در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن ماه امسال با وجود تمام مشکلات اقتصادی موجود ، مردم با حضور باشکوه خود ،یک بار دیگر پیام پیوند ملت با دولت و وفاداری به نظام را به جهان مخابره کردند واکنون نوبت دولت است که دین خود را به مردم اَدا کند.

این حضور پر شور وظیفه مسئولین را برای خدمت به مردم سنگین تر کرد و مسئولین رده بالا ، رده میانی ، مدیریتی و غیره باید با تمام توان در پی حل مشکلات اقتصادی و باز کردن این کلاف پیچیده و گره های کور و لگام گسیخته تورم باشند.

مردم شب سر بر بالین می گذارند و از وحشت خبرهای افزایش قیمتی که قرار است صبح بشنوند، خوابهای آشفته می بینند و با خود زمزمه می کنند ؛تا صبح قرار است چقدر قیمتها افزایش پیدا کند؟ این افکار مشوش آرامش مردم را ربوده است.

سفره های مردم هر روز کوچکتر شد، اما احتمالاً در این روزهای سخت همان سفره های کوچک در منزل فقرا تعطیل شده و برای خوردن یک وعده نان و پیاز و گوجه باید حداقل صد و پنجاه هزار تومان هزینه کنند.

حال مسئولین گرانقدر حقوق های پرداختی بهزیستی و کمیته امداد به مددجویان را تقسیم بر ۳۰ روز نمایند و برآورد کنند،آیا مددجویان تحت پوشش این نهادهای حمایتی می توانند پنج روز زندگی خود را با آن سپری کنند؟

اکثریت کارکنان دولت به بانک‌ها مقروض هستند و باید پرسید با این افزایش موشکی قیمتها و لاکپشتی حقوقهایی که سر ماه برای پرداخت اجاره بهای منزل و اقساط به جیب مبارک صاحبخانه ها و بانکها می رود ،چگونه زندگی خود را سپری کنند؟

برخی از کارکنان پس از یک ماه چشم انتظاری برای اخذ حقوق با جیب خالی به منزل می روند و جیبهای خود را در خوشبینانه ترین حالت ممکن بابت واریز اقساط از جمله ؛ وام ازدواجی، خرید کالا، رهن منزل ،خرید پراید و غیره… در بانکها حسابی می تکانند.

کارکنان تحصیلکرده ای که برای گذراندن زندگی خود مجبورند از قصابی سرکوچه ، فروشگاه سر خیابان و غیره.. نسیه خرید کنند و اقساط خود را یک ماه در میان بپردازند.

اکنون نیز باید برای خریدهای شب عید و سربلندی نزد خانواده هایشان پس از یکسال کار سنگین با واریز عیدی به مبلغ یک میلیون و۸۰۰ هزار تومان که دولت وعده آن را داده است ،با این هزینه های سنگین زندگی‌ کاسه چه کنم؟ چه کنم؟ دست بگیرند.

در سالهای گذشته به طور مثال سال  ۸۷  کارکنان دولت از قَبل همین حقوق ها پس انداز می کردند و امید خانه دار شدن را در ذهن می پروراندند و کارمندی جزو مشاغل ایده آل محسوب می شد.

در آن سالها کارمندان می توانستند با عیدی خود یک سکه برای آینده خود پس انداز کنند،اما امسال با این مبلغ عیدی حتی نمی توان یک گرم طلای ۱۸ عیار خریداری کرد.

در پایان به یک مقایسه و میزان عیدی و قیمت سکه در سالهای اخیر می پردازیم وقضاوت را به مخاطبین واگذار می کنیم.

👈سال ۸۷ عیدی کارکنان ۲۵۰ هزار تومان بود و قیمت سکه ۲۳۱ هزار تومان و هر کارمند با عیدی خود می توانست یک سکه پس انداز کند.

👈سال ۸۸ عیدی ۳۰۰ هزار تومان و قیمت سکه  ۲۸۸ هزار تومان

👈سال ۹۵ عیدی ۷۷۰ هزار تومان و قیمت سکه یک میلیون و ۱۷۱ هزار تومان

👈سال ۹۸ عیدی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان وقیمت سکه ۵ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان

👈سال ۹۹ عیدی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سکه ۱۰ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان بود که از سال ۹۹ آغاز ثبت رکورد قیمت سکه رقم خورد.

👈سال ۱۴۰۰ عیدی یک میلیون و۶۰۰هزار تومان و قیمت سکه ۱۲ میلیون و چهارصد هزار تومان

👈سال ۱۴۰۱ عیدی یک میلیون و ۸۰۰ هزارتومان و سکه ۲۷ میلیون و ۵۹۵ هزار تومان!!

👈امسال قیمت سکه نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

سمیه محمدی