الیاسی؛شناسایی ۲ هزار و ۹۲۳ فرد نیازمند در ایلام/ رفع فقر مطلق نیازمند کار جهادی است

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: ۲ هزار و ۹۲۱ نفر از افراد جامعه هدف (افراد نیازمند) با همکاری تشکل‌های مردم نهاد و سایر مراکز در استان شناسایی و در سامانه ای که بمنظور مقابله با فقر مطلق توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه اندازی شده است، ثبت شده اند.

به گزارش پایگاه شکرستان ،صبح جمعه پنجم شهریورماه، نشست معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با استاندار، نماینده ایلام، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران کل و فعالین حوزه بانوان در محل سالن جلسات شهید رجایی استانداری ایلام برگزار شد.

نورالدین ‏الیاسی در این جلسه اظهار داشت: رفع فقر مطلق از اولویت‌های دولت و شخص رییس‌جمهور است به گونه ای که این موضوع را به صورت هفتگی از طریق وزارت رفاه پیگیری می کند.

وی ادامه داد: از ابتدای شروع این طرح که در دولت سیزدهم و با هدف رفع فقر مطلق و شناسایی و ساماندهی افرادیکه توان تامین حداقل خوراک، پوشاک و سرپناه را ندارند، NGO، مراکز نیکوکاری، خیریه ها و سمن های دارای مجوز رسمی از مراجع ذیصلاح شناسایی و در معرفی جامعه هدف همکاری گسترده ای داشتند.

وی افزود: این سامانه برای شناسایی نیازمندانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند، طراحی شده است.

الیاسی ادامه داد: در این طرح که یکی از مهمترین برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، خانوارهای محروم که دچار فقر مطلق هستند، شناسایی می‌شوند تا با کمک مالی و توانمندسازی خانوارها بتوان آنها را از این وضعیت خارج کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام تاکید کرد: افرادی که دارای فقر مطلق هستند، شناسایی و اطلاعات آنها در سامانه حامی توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بارگذاری و این داده‌ها با اطلاعات سامانه جامع رفاه ایرانیان تطبیق داده شده و از این طریق خانواده‌هایی که درگیر فقر مطلق هستند، شناسایی می‌شوند.