امام‌جمعه ایلام: گازرسانی به مناطق محروم نوعی عبادت است

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: هر چند کارکنان شرکت گاز در قبال گازرسانی به مناطق مختلف استان حقوق دریافت می‌کنند اما این خدمت نوعی عبادت و ذخیره آخرت است.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ، حجت‌الاسلام والمسلمین “الله‌نور کریمی‌تبار” در دیدار با مدیرعامل، اعضای هیأت مدیره و کارکنان شرکت گاز استان ایلام افزود: در سال‌های گذشته بیشتر مناطق استان برای گرمایش و طبخ غذا، از هیزم و نفت استفاده می‌کردند اما امروزه به برکت نظام و انقلاب، گازرسانی استان در مراحل پایانی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه گازرسانی به مناطق روستایی تأثیر به‌سزایی در حفظ منابع‌طبیعی، محیط ‌زیست داشته است، تصریح کرد: با گازرسانی‌ های انجام‌ شده در سطح استان و به‌ویژه روستاها، هم از قطع درختان جلوگیری شد و هم استفاده از سوخت مازوت کاهش یافته است.

حجت‌الاسلام کریمی‌تبار ادامه داد: انتظار می‌رود شرکت گاز استان ایلام در راستای مسئولیت‌های اجتماعی در کنار گازرسانی به مناطق محروم، در زمینه‌های مختلف فرهنگی هم ورود کند و به جامعه هدف استان خدمات ارائه کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام گفت: در اربعین سال گذشته شرکت گاز استان با برپایی موکب خدمت شایانی در زمینه اسکان، طبغ غذا و غیره به زائرین نمود و انتظار می رود امسال هم همچون سال گذشته در این زمینه فعالیت کند.

همچنین مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با بیان اینکه این مجموعه با تلاش و کوشش در حال خدمت‌رسانی به آحاد مختلف جامعه و محرومیت‌زدایی است، گفت: گازرسانی به مناطق محروم از مولفه‌های اصلی توسعه پایدار روستایی است و روند اجرایی پروژه‌های گازرسانی به یک درصد جمعیت باقیمانده روستایی استان که از مناطق کمتر توسعه‌یافته و صعب‌العبور می‌باشند، تا پایان سال بسته خواهد شد.

محمود کشاورز افزود: در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۹ درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و تلاش می‌شود تا پایان سال پرونده گازرسانی نیز در مناطق روستایی بسته شود.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون تمامی شهر های استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند، تصریح کرد: در حال حاضر ۵۵۵ روستای استان از نعمت گاز برخوردار و با برنامه ریزی‌های انجام‌شده تا پایان سال، همه روستاهای دارای قابلیت گازرسانی در استان گازدار خواهند شد.

کشاورز تعداد کل روستاهای ایلام را ۶۳۷ روستا عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۵۵۵ روستا گازدار، ۳۲ روستا در دست اجرا، ۱۴ روستا در برنامه‌ریزی آتی گازرسانی و ۳۶ روستا بدلیل شرایط خاص از جمله صعب‌العبور بودن، خالی از سکنه بودن، جمعیت ساکن کمتر از ۵ خانوار و غیره، از لحاظ سرانه کشوری مصوب برای گازرسانی فاقد توجیه و قابلیت گازرسانی هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان همچنین به انجام اقدامات فرهنگی در سطح شرکت و استان اشاره کرد و افزود: برگزاری کلاسهای آموزشی و مسابقات مختلف قرآنی برای کارکنان و خانواده‌های آنها، برگزاری دوره‌های آموزشی و مسابقات فرهنگی مختلف و مشارکت در برنامه های مختلف استان در راستای مسئولیت اجتماعی از جمله کمک به آزادسازی زندانیان، کمک به ایتام، تهیه سبد غذایی نیازمندان، گازکشی داخلی منازل مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی، راه‌اندازی موکب اختصاصی در ایام اربعین حسینی (ع)، کمک به توسعه زیرساختهای استان از طریق پرداخت خسارت به شهرداری و دهیاریها و مشارکت در برنامه‌های مختلف فرهنگی و مناسبتی استان نیز از جمله خدمات شرکت گاز استان بوده است.