امروز صدای زنان مطالبه گر از تریبونی قدرتمند و متفاوت شنیده شد

عصر امروز و به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زهرا «س» نشست نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بانوان حوزه رسانه برگزار شد.

به گزارش شکرستان ،عصر امروز و به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زهرا «س» نشست نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بانوان حوزه رسانه برگزار شد.

در جلسه ای که هدف از برگزاری آن تبریک روز« زن» و بزرگداشت مقام مادر بود ،جمع کثیری از بانوان فرهیخته ی عرصه رسانه در دفتر حجت‌الاسلام والمسلمین «کریمی تبار»گرد هم آمدند تا میهمان امام جمعه ایلام باشند.

در ابتدای این نشست تریبون قدرتمند نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، برای ساعتی در اختیار خبرنگاران قرار گرفت تا از طریق این تریبون مسائل و مشکلاتشان را به گوش پدر معنوی استان برسانند.

خبرنگاران با گلایه از عدم احراز مناصب مدیریتی و کلیدی به بانوان توانمند استان در دولت سیزدهم و تبعیض های جنسیتی، سوال پرسیدند ؛ چرا با وجود تواناییهای فراوان در حوزه ی بانوان انتظارات آنها از دولت تا کنون محقق نشده است!؟

خبرنگاران با اشاره به مسائل مذکور و درخواست توجه بیشتر و نگاه عمیق‌تر به حوزه بانوان در استان، که از نقش آفرینان عرصه های مختلف؛ سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هستند، از نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام تقاضا داشتند تا مطالبات بحق آنها را پیگیری و به این مسئله توجه ویژه داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام نیز ضمن تبریک روز زن و بزرگداشت مقام مادر با قدردانی از زحمات بانوان حوزه رسانه ،اظهار داشت: در حساس ترین شرایط کشور که دشمنان نظام و انقلاب با ایجاد هجمه ،کانون گرم خانواده های ایرانی را هدف قرار داده اند تا بستری از ناامیدی در جامعه ایجاد کنند، رسانه های متعهد و پای کار در مقابل تمام این هجمه ها با روشنگری و تبیین واقعیت ها  ایستادگی کردند و با قلم های توانمندشان در عرصه های مختلف نقش آفرین بوده اند.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار با اشاره  به اغتشاشات اخیر و نقش آفرینی زنان با حفظ حرمت ها و ارزش های اسلامی که برگرفته از مسیر و سیره حضرت زهرا «س»است ، بیان داشت: زنان مسلمان و با بصیرت ایرانی، نقش حضرت زهرا «س» و پیروانش را با حفظ حجاب و ایستادگی در مقابل این هجمه ها برای جهانیان تبیین کردند وفریب تبلیغات دشمنان را نخوردند.

وی با اشاره به استفاده ی ابزاری غربی ها از زنان در خدمت سرمایه گذاران و از هم گسستگی خانواده ها، گفت: در کشور های غربی به دلیل خلأ عاطفی که وجود دارد مردم با حیوانات مأنوس می شوند و برای فرار از تنهایی به حیوانات پناه می برند.اما برخی از جوانان ما بدون توجه به مسائل پشت پرده ی غربی ها و نا آگاهانه از رفتارهای آنها الگو برداری می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: در کشور ما هر خانواده ها نقش یک پایگاه فرهنگی اجتماعی را ایفاء می کند و ضرورت دارد، رسانه ها نیز در راستای تبیین واقعیت ها و افشا گری سیاست های پشت پرده با آگاهی بخشی به مسائل فرهنگی اجتماعی ورود کنند.

امام جمعه ایلام با تأکید بر اینکه دشمن برای فروپاشی خانواده ها تلاش می کند،افزود: همه باید در برابر این تبلیغات شیطانی ایستادگی کنیم، چرا که آنها بخوبی از ضربه های این تبلیغات آگاهند و بخوبی مضرات آن را تجربه کرده اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی تبار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدگاه شان به انتصابات در دولت سیزدهم عنوان کرد: حضور زنان باید فراتر از جریان های سیاسی باشد و شایسته ترین فرد بکار گرفته شود.

وی با تأکید بر اینکه امروز جامعه ما نیازمند نیروی متخصص و پای کار است، افزود: یکی از جاهایی که  رسانه ها می توانند تاثیر گذار باشند این است که مدیران فکر نکنند در حاشیه امن قرار گرفته اند.

نماینده ولی فقیه در استان، افزود: کسی که مسئولیت را می پذیرد باید پاسخگو باشد و اصحاب رسانه می توانند در چهارچوب قانون مدیران را به چالش بکشند و بنده هم از حق حمایت خواهم کرد.

حضرت زهرا(س)  توانست با اطاعت از رهبری و شکست نقشه‌های دشمنان اسلام، تاریخ ساز شود

وی با عنوان این مطلب که حضرت زهرا به‌عنوان زن نمونه اسلام، الگوی شایسته تمامی زنان عالم است، افزود: در هیچ مکتب و دینی به اندازه اسلام برای زنان و مادران ارزش و منزلتی در نظر گرفته نشده و امروز دین مبین اسلام طلایه‌‌دار حفظ حقوق زنان در جهان است.

حجه الاسلام کریمی تبار با اشاره به تقارن این ایام با سالروز شهادت سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی ادامه داد: مکتب شهید سلیمانی، مکتب صدق و اخلاق است که این دو اصل، نوش داروی دردهایی است که جامعه امروز به آن مبتلا گردیده و این شهید بزرگوار نیز تربیت شده مکتب حضرت زهرا(س) بود که توانستند با اطاعت از رهبری و شکست نقشه‌های دشمنان اسلام، تاریخ ساز شوند.

وی با اشاره به نام متبرک “کوثر” بیان کرد: در زمانه ای که دختران هیچ ارج و منزلتی در میان اعراب جاهلیت نداشتند،خداوند متعال حضرت زهرا را کوثر، به معنای خیر کثیر و برکت زندگی پیامبر گرامی اسلام قرار داد و فرمود: ما به تو کوثر را عطا کرده‌ایم که از لحاظ سجایا و ویژگی‌ها از بسیاری مردان برتر است.

امام جمعه ایلام در ادامه ابراز کرد: منزلت زن در نزد پیامبر اسلام به گونه ای بود که ایشان سال رحلت حضرت خدیجه(س) را “عام الحزن” نامید و از آن پس، حضرت زهرا (س) نقش مادر را نیز برای پدر ایفا نمودند و به همین سبب لقب “ام ابیها” برازنده این بانوی گرانقدر اسلام است‌.

وی شئون مادری را از مهم‌ترین خصوصیات حضرت زهرا (س) عنوان کرد و گفت: حضرت زهرا(س) در خانه‌ای که از لحاظ مادی در فقر اما از جهت معنویت و معارف در اوج و غنی بود، توانستند فرزندانی صالح هم چون امامان حسن و حسین (ع) ، حضرت زینب و ام کلثوم را تربیت نمایند.

حجه الاسلام کریمی تبار از جمله ویژگی‌های حضرت صدیقه کبری (س) را  توجه به موضوع حجاب و عفاف برشمرد و گفت: عفاف و حجاب، بزرگترین سرمایه بانوان ایرانی و متضمن حضور موفق آنان در جامعه است و این مسئله باید مورد توجه همه زنان و مردان باشد.

وی افزود: حجاب نه تنها مانع حضور زنان در عرصه‌های مختلف نیست، بلکه زنان جامعه ما می‌توانند با پوشش و حجاب برتر در عرصه‌های مختلف و حتی پیچیده‌ترین حوادث سیاسی ورود کنند و تمام قد از ارزش‌های دینی دفاع نمایند.

امام جمعه ایلام در پایان این نشست با اشاره به نقش زنان و مادران در مقابله با عواملی که خانواده را تهدید می‌کند خاطرنشان کرد: قداست خانواده، سد محکمی در برابر تمام مفاسد اخلاقی است و نقش محوری زنان می تواند موجب رشد و تعالی کانون خانواده و ترویج سبک زندگی اسلامی گردد.