انسیه خزعلی ؛ استفاده از بانوان توانمند در بخشهای مدیریتی جزو اولویت‌های دولت سیزدهم است

انسیه خزعلی گفت: بانوان متخصص وتوانمندی در کشور وجود دارد که استفاده از تجارب و تخصص آنها از اولویت‌های دولت سیزدهم است.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ،معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده رئیس جمهور، در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان ایلام ،اظهار داشت: یکی از اصلی ترین معضلاتی که در گروه جمعیتی زنان سرپرست خانوار وجود دارد ،مشکلات متعددی را از حیث اجتماعی و فرهنگی ایجاد کرده است، معرفی ضامن به بانک برای دریافت تسهیلات توسط متقاضیان می باشد.

وی افزود: این معضل به ویژه در دریافت تسهیلات اشتغال توسط این گروه از زنان دارای اهمیت فراوانی بود که بحمدلله در جلسه ستاد ملی زن و خانواده، طرح «تشکیل صندوق ضمانت تسهیلات بانکی زنان سرپرست خانوار دهک های ۱ تا ۵ درآمدی» با بهره گیری از ظرفیت صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون به تصویب رسید و هم اکنون در حال اجرا می باشد.

 

ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

دکتر انسیه خزعلی یکی از رئوس اقدامات معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده را ترویج فرهنگ عفاف وحجاب عنوان کرد و گفت: موافقتنامه همکاری مشترک در راستای مصوبات موجود – طرح موضوع عفاف و حجاب در سلسله نشست های نخبگانی و اندیشه ورزی – امکان سنجی لحاظ برنامه آموزشی زیست عفیفانه برای والدین و دانش آموزان با همکاری وزارت آموزش و پرورش و انجمن اولیا و مربیان به لحاظ موضوعات مرتبط با زیست عفیفانه در برخی تفاهم نامه های پژوهشی آموزشی با مراکز علمی و دانشگاهی و دستگاهی – همکاری با سازمان صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص ترویج نمادها و الگوهای لباس های بومی ایرانی و تشویق و حمایت از مراکز تولید و توزیع لباسهای ملی و اسلامی – تشویق و حمایت از (NGO)هایی که در خصوص ترویج فرهنگ عفاف فعالیت می نمایند ،از دیگر برنامه های این معاونت بوده است.

توانمندسازی زنان کشور 

انسیه خزعلی خاطر نشان کرد: در اسفندماه ۱۴۰۰ اداره کل امور بین الملل معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به عنوان اولین و تنها نهاد ملی عضو اتحادیه ایورا (کشورهای حوزه اقیانوس هند)، ریاست خود را بر یکی از ارکان آن-کارگروه توانمندسازی اقتصادی بانوان-برای دوره ای دو ساله۲۰۲۲-۲۰۲۴ آغاز نمود.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده ، استفاده از بانوان در بخش های مدیریتی با توجه به تخصص هایی که وجود دارد را جزو اولویت‌های دولت عنوان کرد و افزود: فرهنگ کار و اشتغال باعث نشاط و شادابی در جامعه می شود،که مورد تأکید این معاونت است.

وی با اشاره به در دستور کار قرار داشتن ،ایجاد بازارچه های خانگی برای ایجاد اشتغال بانوان عنوان کرد: اعتبارات مناسبی برای توسعه اشتغال و امکانات رفاهی برای بانوان کارآفرین در استان اختصاص خواهد یافت.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه بانوان در صف اول جبهه جنگ نرم دشمنان قرار دارند. گفت : دولت سیزدهم ضمن حفظ ارزش‌ها و حقوق شهروندان ،زیرساخت‌ها را برای این مهم  آماده کرده است.

وی در پایان گفت:صادرات تولیدات کشاورزی و خانگی زنان به خصوص زنان سرپرست خانوار جزو اولویت‌های دولت است واز این قشر حمایت خواهد شد.