اهدا ۷۴۲ سری جهیزیه به ارزش ۱۴ میلیارد تومان به مددجویان مورد حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره)

طی آئینی ،قبل از ظهر امروز، به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری و عید مبعث در کانون فرهنگی تربیتی ولایت، آئین اهدای ۲۲۰ سری جهیزیه به همت کمیته امداد امام خمینی(ره) و جامعه خیرین با حضور، مدیر کل زکات کشور ، استاندار ایلام ، نوعروس جوان تحت حمایت کمیته امداد و دیگر مسئولین استانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان ایلام طی این مراسم فراهم نمودن شرایط تسهیل در امر ازدواج جوانان را کاری نیکو دانست و اظهار داشت :امروز و به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری وبعثت رسول اکرم (ص)، ۲۲۰ سرویس جهیزیه به زوج‌های جوان مورد حمایت مجمع کمیته ملی ساکن در مناطق محروم استان اهدا شد.

رضا طاهری با اشاره به تعداد ۹۷۰ پرونده ثبت شده از مددجویان مورد حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود : اهدا ۷۴۲ سری جهیزیه در سال جاری به نوعروسان مورد حمایت کمیته امداد با ارزش ریالی،۱۴ میلیارد تومان از این دسته خدمات بوده است .

طاهری این ۲۲۰ سری جهیزیه را شامل ۵ قلم کالای اساسی عنوان کرد و افزود:ارزش هر یک سری از این جهیزیه ها در بازار ۲۵ میلیون تومان می باشد که توسط کمیته امداد با مبلغ ۲۰ میلیون تومان تهیه شده است .

مدیر کل کمیته امداد استان ایلام ارزش ریالی کل جهیزیه ها را بالغ‌ بر ۱۴ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: تا کنون ۵۲۲ سری جهیزیه بین زوج های جوان استان توزیع شده است و امروز با افزودن این ۲۲۰ سرویس جهیزیه جمعا ۷۴۲ سری جهیزیه در بین مدد جویان کمیته امداد توزیع گردیده است .

وی خدمت رسانی کمیته امداد را در ۱۲۱ فصل عنوان کرد و افزود؛ مسکن ، ازدواج و اشتغال از سر فصل های مهم کمیته امداد می باشد .

طاهری افزود: ۳۱ هزار خانواده نیازمند تحت حمایت کمیته امداد هستند که از این تعداد ۱۸ هزار سرپرست خانوار و ۱۲ هزار زن سرپرست خانواده وتحت حمایت کمیته امداد هستند.

مدیر کل کمیته امداد با عنوان این مطلب که امسال بیش از ۲ هزار و پنجاه خدمت در زمینه مسکن به نیازمندان ارائه شده افزود: در زمینه اشتغال نیز تا کنون ۵ هزار و پانصد فرصت شغلی برای مدد جویان ایجاد شده است و بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تسهیلات در اختیار مدد جویان قرار گرفته است .

وی سهم کمیته امداد در اشتغال جوانان استان را ۴۴ درصد بیان کرد و گفت: در سال آینده برنامه کمیته امداد برای اشتغال‌زایی ایجاد دو و نیم برابر شغل برای جوانان نسبت به سال ۱۴۰۰ می باشد ، و این رقم یعنی ایجاد ۱۲ تا ۱۵ هزار فرصت شغلی که خود نهضتی بزرگ در توانمند سازی محرومان خواهد بود.

طاهری با عنوان این مطلب که ۲۴۶ زوج در نوبت دریافت جهيزيه هستند، افزود:امیدواریم با کمک جامعه خیرین بتوانیم تا پایان سال این تعداد جهيزيه را اهدا نمایم تا ۱۰۰ درصد زوج های تحت حمایت کمیته امداد جهیزیه های خود را دریافت نمایند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ه) با بیان اینکه تا پایان سال صدرصد زوج های جوان مورد حمایت کمیته امداد جهیزیه خود را دریافت می نمایند افزود : انشاالله تا پایان سال و با کمک جامعه خیرین و سایر سازمان‌های حمایتی، ما بقی جهیزیه ها کارسازی، و تا قبل از پایان سال به زوج های جوان اهدا خواهد شد .

با هم تصاویری از این مراسم را ببینیم