اهمیت اقامه نماز و به تصویر کشیدن آن توسط کودکان و نوجوانان ایلامی

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام از برگزاری ایستگاه نقاشی ویژه کودکان و نوجوانان به مناسبت گرامیداشت سالروز اولین اقامه نماز جمعه کشور خبر داد و گفت: در سراسر استان ایستگاه نقاشی با موضوع نماز و با هدف ترویج اهمیت نماز در بین کودکان و نوجوانان استان ایلام برگزار شد. فاطمه […]

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام از برگزاری ایستگاه نقاشی ویژه کودکان و نوجوانان به مناسبت گرامیداشت سالروز اولین اقامه نماز جمعه کشور خبر داد و گفت: در سراسر استان ایستگاه نقاشی با موضوع نماز و با هدف ترویج اهمیت نماز در بین کودکان و نوجوانان استان ایلام برگزار شد.

فاطمه رستگار ظهر جمعه ۳۱ تیرماه ۱۴۰۱ در حاشیه برگزاری این ایستگاه نقاشی اظهار داشت: این ایستگاه با همکاری شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان وبا هدف ترویج اهمیت نماز در بین کودکان و نوجوانان انجام گرفت.

وی با اشاره به اینکه ایستگاههای نقاشی در محل برگزاری نماز جمعه سراسر استان برگزار شد ،افزود : این ایستگاه ها با مشارکت اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مربیان کانون و کودکانی که همراه والدین خود برای اقامه نماز جمعه آمده بودند،برگزار شد.

رستگار با اشاره به اینکه نماز جمعه آئینی عبادی سیاسی است، افزود:نماز جمعه یکی از شعائر فرهنگی، اجتماعی مهم مسلمانان از صدر اسلام بوده و از نمادهای همبستگی مسلمانان شناخته می‌شود و نشان دادن اهمیت اقامه نماز جمعه و آشنایی کودکان و نوجوانان با آن ضرورت دارد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افزود: دستگاه های فرهنگی لازم است در معرفی این آئین ارزشمند دینی وشناساندن آن به قشر کودک و نوجوان با برگزاری برنامه های فرهنگی تلاش نمایند.

فاطمه رستگار با اشاره به برگزاری این ایستگاه نقاشی در راستای اشاعه فرهنگ اسلامی و اهمیت شناساندن ارزشهای دینی به کودکان و نوجوانان و تشویق آنها به شرکت در نماز جمعه تصریح کرد: پس از اتمام نقاشی کودکان شرکت کننده در این ایستگاه ،با اهدای کتاب مرتبط با موضوع نماز و با هدف توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین این قشر از شرکت کنندگان تقدیر بعمل آمد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام در پایان گفت: باتوجه به هماهنگی های انجام شده با شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان، ایستگاه نقاشی هفته آتی ( ۷مرداد ماه )نیز در محل اقامه نماز جمعه سراسر استان اجرا خواهد شد.