بارش یک متری برف در کوه “مانشت” ایلام/ عروس زاگرس “زیباتر” از همیشه شد

گزارشات واصله از تیم‌های کوهنوردی صعود کننده به ارتفاعات “مانشت” ایلام حکایت از آن دارد که ارتفاع برف در کوه “مانشت” ایلام از یک متر فراتر رفته است. به گزارش شکرستان از ایلام، گزارش‌های واصله از تیم‌های کوهنوردی صعود کننده به ارتفاعات “مانشت”  ایلام حکایت از آن دارد که ارتفاع برف در کوه “مانشت”  ایلام از یک […]

گزارشات واصله از تیم‌های کوهنوردی صعود کننده به ارتفاعات “مانشت” ایلام حکایت از آن دارد که ارتفاع برف در کوه “مانشت” ایلام از یک متر فراتر رفته است.

به گزارش شکرستان از ایلام، گزارش‌های واصله از تیم‌های کوهنوردی صعود کننده به ارتفاعات “مانشت”  ایلام حکایت از آن دارد که ارتفاع برف در کوه “مانشت”  ایلام از یک متر فراتر رفته است.

“کوه مانشت” یکی از زیبایی‌های شهر ایلام به شمار می‌رود و منطقه‌ای سرسبز و پوشیده از جنگل است. این کوه از جاهای دیدنی ایلام در 6 کیلومتری شمال شرقی شهر و در نزدیکی بخش کارزان است و ارتفاعی برابر با 2629 متر دارد.

مانشت پوشیده از جنگل است و رودخانه‌هایی که از آن سرچشمه می‌گیرند، مورت و آسا زنگان نام دارند. در شمال غربی کوه مانشت، کوه بانکول و در جنوب غربی آن کوه گاوه قرار دارند.منطقه کارزان را باید عروس همه زیبایی‌ها و جذابیت‌های طبیعی در این استان دانست.