بازدید معاون اجرایی رییس جمهور و هیئت همراه از تصفیه خانه فاضلاب ایلام

معاون اجرایی رییس جمهور و هیئت همراه از تصفیه خانه فاضلاب ایلام بازدید نمودند.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ،معاون اجرایی رییس جمهور با همراهی استاندار ایلام، بسطامی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، پرویز ناصری مدیرعامل آبفای استان و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی از پروژه طرح ارتقاء تصفیه خانه فاضلاب شهر ایلام بعنوان پروژه اولویت دار و از مصوبات سفر ریاست جمهوری بازدید نمودند.

در این بازدید ،مدیرعامل آبفای استان با بیان اینکه تصفیه خانه فاضلاب شهر ایلام با ظرفیت ۲۳۰۰۰ متر مکعب برای جمعیت ۱۵۰۰۰۰ نفر در سال ۱۳۸۴به بهره برداری رسید، گفت: فاز دوم این پروژه از سال ۱۳۹۷ بدلیل افزایش ظرفیت طرح ارتقاء تصفیه خانه فاضلاب برای جمعیت ۳۴۰۰۰۰ نفر و ظرفیت ۴۶۰۰۰ متر مکعب در شبانه روز شروع شده است.

ناصری افزود: در دور اول سفر ریاست جمهوری مبلغ ۹۰۰ میلیارد ریال در سه سهم وزارت نیرو، سازمان برنامه و بودجه کشور و بنیاد مستضعفان مصوب گردیدکه تاکنون ۲۴۰میلیارد ریال سهم سازمان برنامه کشور محقق شده است.

مدیرعامل آبفای استان با تاکید بر اینکه برای تکمیل این پروژه مبلغ ۳۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است، خاطرنشان ساخت: این پروژه با هدف بالا بردن سطح بهداشت عمومی، جلوگیری از آلودگی آب‌های زیرزمینی، بهبود وضعیت زیست محیطی شهر ایلام و تامین بخشی از نیازهای کشاورزی و صنعتی و در صورت تامین اعتبار تا پایان سال جاری تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

همچنین در این بازدید معاون اجرایی رییس جمهور ضمن تقدیر از مجموعه اقدامات و فعالیت های شرکت آبفای استان، نسبت به تامین اعتبار پروژه قول مساعد دادند.