بانوان چهره‌های اثر گذار فرهنگی در جامعه هستند

معاون فرهنگی امور استانهای سازمان تبلیغات اسلامی،گفت:بانوان چهره‌های اثر گذار فرهنگی در جامعه هستند.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ،صبح امروز حجت الاسلام والمسلمین ناصر شکریان امیری در ادامه سفرهای خود به استان ایلام سفر کرد و در همایش تجلیل از بانوان فعال نهضت پیشرفت زنان ایلام شرکت نمود.

وی در این مراسم ضمن تقدیر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه، با تأکید بر اینکه بانوان در جامعه نقش بسیار موثری دارند،اظهار داشت: در بسیاری از مواقع برای انجام دادن کاری نیاز به اقناع  افکار با قدرت کلام نیست بلکه با انجام کار و عمل می توان قدرتمند تر از کلام گام برداشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین شکریان افزود: در اغتشاشات اخیر جامعه زنان محجبه وعفیفه با پوشش چادر در جامعه نمایان شدند و در خیابانها قدم زدند واین عمل آنها یک نوع مبارزه سرسختانه بر علیه دشمنان حجاب، نظام و انقلاب بود.حتی بدون اینکه سخنی بگویند بیشترین میزان تاثیر گذاری را بر علیه توطئه های دشمنان داشتند وبا عمل خود بر علیه دشمن مبارزه کردند.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر تاثیر کلام و اقناع افکار عمومی برای دفاع از ارزشهای اسلامی در  عمل نیز میتوان اثرگذاری بیشتری داشت،تصریح کرد:  می توان از طریق رفتار و عمل کلیه پیامها را انتقال داد. همچنان که زنان جامعه اسلامی با پوشیدن چادر وحفظ حجاب اسلامی پیام خود را برای دشمنان اسلام و انقلاب محاوره می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین ناصر شکریان امیری با تأکید بر اینکه بانوان با چادرهای خود که میراث حضرت زهرا سلام الله علیها است در سطح جامعه با افتخار حضور پیدا کنند،تصریح کرد: بانوان ارزشمند فرهنگی علاوه بر فعالیت های فرهنگی در سطح جامعه،در منزل نیز مسئولیت فرزندان و خانواده را بر عهده دارند و وظایف خود را بدرستی انجام می دهند.

معاون فرهنگی امور استانهای سازمان تبلیغات با بیان اینکه زنان رکن اصلی عواطف خانواده هستند،عنوان کرد: مردان بزرگ قطعا زنانی تاثیر گذار و توانمند را کنار خود دارند و از برکت وجود بانوان اثر گذار است که به رشد و بالندگی رسیده اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شکریان با بیان اینکه بانوان همواره در کلیه عرصه های فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی نقشی فعال داشته اند، تصریح کرد: بانوان در همه ی صحنه‌ها چه در دوران انقلاب ، پس از انقلاب، دوران دفاع مقدس و در کلیه عرصه ها نقش تاثیر گذاری داشته اند و اکنون نیز بعنوان چهره های فرهنگی اثرگذار در جامعه حضور دارند و در مقابل تهاجمات فرهنگی دشمن با اقتدار ایستاده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه نقش بانوان در مبارزه با تهاجم فرهنگی بسیار پر رنگ است ،افزود: بانوان عفیفه ایران اسلامی با رعایت حجاب خود و پوشش اسلامی با حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه شرکت کردند ودشمن را برای باری دیگر ناامید کردند ،که این اقدام آنها بسیار ارزشمند و شایسته تقدیر است.

گفتنی است؛ در انتهای این مراسم از بانوان فعال نهضت پیشرفت زنان با اهدای لوح تقدیر بعمل آمد.