بانک‌ها برای رونق اشتغال و تولید در استان تسهیل گری کنند

استاندر ایلام باز شدن گره اشتغال جوانان را در گرو، روان‌کاری و تسهیل گری بانک‌ها عنوان کرد و گفت: بانک‌ها برای رونق اشتغال و تولید در استان تسهیل گری کنند.

ب️ه گزارش خبرنگار شکرستان از ایلام؛ حسن بهرام نیا روز دوشنبه خطاب به مدیران حاضر در نشست شورای اشتغال ایلام اظهار داشت: مبلغ تسهیلات تبصره ۱۶ افزایش یافته است و این مهم فرصت بسیار خوبی است که بانک‌ها با پرداخت تسهیلات رافع مشکلات جوانان باشند.

وی افزود: یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در قالب تسهیلات تبصره ۱۶ برای استان در نظر گرفته شد و این تسهیلات باید در اسرع وقت جذب شود و دستگاه‌ها اگر ظرف شش ماه سهم اختصاص یافته را نتوانند جذب کنند اعتبارات به سایر دستگاه‌ها هدایت می‌شود.

استاندار ایلام در ادامه از تحقق ۹۵ درصدی تسهیلات تبصره ۱۸ در استان خبر داد و گفت: از مجموع ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبارات تسهیلات تبصره ۱۸ تاکنون افزون بر ۶۰۰ میلیارد در استان جذب شده است.

بهرام نیا ادامه داد: به دلیل اینکه اعتبارات تبصره ۱۸ شناور است ،انتظار می‌رود شاهد پرداخت تسهیلات بیشتر توسط بانک‌ها به جوانان و متقاضیان باشیم.

استاندار ایلام باز شدن گره اشتغال جوانان را در گرو روان‌کاری و تسهیل گری بانک‌ها عنوان کرد و گفت: بانک‌ها برای رونق اشتغال و تولید در استان تسهیل گری کنند.

وی اضافه کرد: دولت حامی بانک‌ها در راستای ایجاد فرصت‌های اشتغال برای جوانان در استان است.

بهرام نیا با قدردانی از بانک‌ها و دستگاه‌های پیشرو در حوزه اشتغال به ویژه کمیته امداد استان، گفت: کمیته امداد با ثبت اشتغال رضایت بخش و راه اندازی کارگاه‌های تولیدی بارقه‌های امید را در جامعه ایجاد کرده است.

وی تاکید کرد: ثبت اشتغال در سامانه ملی رصد اشتغال بصورت ماهانه راستی آزمایی می‌شود و امکان گزارش گیری برخط دارد.

استاندار ایلام با اشاره به این مطلب که ؛یک جوان نخبه ای که ما حصل سال‌های تحصیلش به یک فناوری تبدیل شده است و این فناوری می تواند در اشتغال و تولید تاثیر گذار باشد و در امنیت ، رفاه و آسایش کشور نقش مثبت و موثر داشته باشد، افزود: ضرورت دارد به این فناوری توجه ویژه داشت و در اختیار مردم قرار داد که لازمه دستیابی به این دستاورد و استفاده مردم از آن میزان تسهیلاتی است که باید در اختیار این نخبگان قرار داد.