وزیر کشور:

با بهره‌برداری از سامانه گرمسیری، ۵ هزار هکتار از اراضی شهرستان دهلران آبیاری می‌شود

وزیر کشور با تاکید بر استفاده از همه ی ظرفیت‌های شهرستان دهلران، بیان داشت: با بهره‌برداری از سامانه گرمسیری، ۵ هزار هکتار از اراضی شهرستان دهلران تحت پوشش آبیاری پیشرفته قرار می گیرد.

به گزارش شکرستان ، احمد وحیدی وزیر‌کشور روز پنجشنبه ۲۳ آذرماه در جمع مردم دهلران با یاد و خاطره سه هزار شهید استان و  دکتر عادل آذر، گفت: دکتر عادل آذر از نخبگان و مفاخر این شهرستان بودند که بسیار مفید و موثر بودند.

وی افزود: مردم دهلران  در دوران دفاع مقدس مرزبانانی استوار و پایدار بودند و یک جایگاه برجسته در ایران و جایگاه ویژه‌ای در تاریخ کشور دارند.

احمد وحیدی ادامه داد: مردم دهلران به‌عنوان مردمی پرافتخار و شهید‌پرور در کشور شناخته شده و دیدار با این مردم یک افتخار برای ما محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر استفاده از همه ظرفیت‌های شهرستان دهلران، بیان داشت: با بهره‌برداری از سامانه گرمسیری، ۵ هزار هکتار از اراضی  شهرستان دهلران تحت پوشش آبیاری پیشرفته قرار می گیرد.

وزیر کشور در خصوص بازگشایی بازارچه چیلات دهلران نیز یادآور شد:  با وزیر کشور عراق در این خصوص گفتگو شد و خواستار بارگشایی مرز چیلات شدیم که یکی از سیاست‌های کشور استفاده از ظرفیت بازارچه‌ها است اما تا این لحظه کشور عراق موافقت نکردند اما این پیگیریها همچنان ادامه خواهد داشت.

دکتر وحیدی تاکید کرد: شهر دهلران از نظر مبلمان شهری و سیمای شهری باید بازطراحی شود که وزارت کشور کمک می‌کند که این اصلاح انجام شود.

وی با قدردانی از تلاش های استاندار ایلام و همه مسئولان، گفت: از تلاش های شبانه روزی استاندار ایلام قدردانی می شود.

وزیر کشور با تاکید بر کاهش آسیب‌های اجتماعی با همه توان، افزود: مقابله با آسیب‌های اجتماعی سرلوحه کار همه مسئولان باشد وزارت کشور برای این مهم با تمام توان تلاش می‌کند اما برای کاهش این آسیب‌ها، نقش فعالان اجتماعی، روحانیون و سمن‌ها بسیار مهم و موثر است.

وزیر کشور در ادامه با اشاره به موضوع غزه، گفت: مسئله غزه از موضوعات و مسایل مهم جهان اسلام است و امیدوار به پیروزی رزمندگان مقاومت و مردم فلسطین هستیم.مردم یمن که خود تحت شدیدترین فشارها هستند امروز از بهترین حمایت کنندگان از فلسطین هستند.

دکتر وحیدی در ادامه به موضوع مهم انتخابات نیز اشاره کرد و گفت: در میدان بزرگ و در آستانه یک رویداد مهمی چون انتخابات هستیم که یکی از مسایل مهم کشور است. در انتخابات ریل اداره کشور به دست نمایندگان ملت سپرده می شود که امیدواریم با کمک مردم یک حماسه ملی خلق و یکبار دیگر قدرت و عزت خود را به رخ جهانیان بکشانیم.