برای اولین بار در ایلام رخ داد/ بودجه شهرداری به صورت سیستمی آماده شد

سرپرست شهرداری ایلام در گفت و گو با خبرنگار شکرستان در ایلام گفت: جهت جلوگیری از تخلفات وارائه خدمات مطلوب، برای اولین بار بودجه شهرداری بصورت سیستمی آماده شده است و فعالیتهای ماده صد و املاک شهرداری درقالب برنامه و نرم افزارهای نوین و سیستماتیک درحال انجام می باشد.

سرپرست شهرداری ایلام در گفت و گو با خبرنگار شکرستان در ایلام گفت: جهت جلوگیری از تخلفات وارائه خدمات مطلوب، برای اولین بار بودجه شهرداری بصورت سیستمی آماده شده است و فعالیتهای ماده صد و املاک شهرداری درقالب برنامه و نرم افزارهای نوین و سیستماتیک درحال انجام می باشد.

وی با اشاره به مدیریت جهادی در تحقق بیانات مقام معظم رهبری افزود: خدمت صادقانه در هر جایگاهی لازمه پیشبرد اهداف آن سازمان در جهت ارتقاء سطح کیفی ومطلوب برای ارائه خدمت به شهروندان است.

خالق منصوری با بیان این مطلب افزود : در مقطع زمانی که بدهی های سنگین شهرداری باعث انسداد حسابهای این مجموعه شده بود با رایزنی ها صورت گرفته و همکاری رئیس کل دادگستری و سایر دستگاههای مربوطه از حسابهای شهرداری رفع انسداد شد.

وی با بیان اینکه در طول سه ماه توانستیم با کمک دستگاههای مربوطه قریب 36 میلیارد از بدهی های شهرداری را پرداخت نماییم افزود: با پرداخت درصدی ازبدهی ها در بحث پرداخت حقوق و مزایای شرکت‌هایی که بیش از 6 ماه از شهرداری طلب داشته و کارهای خدماتی انجام داده بودند ،وپرداخت کامل معوقه حقوق واضافه کار دوماه کارکنان این مجموعه و بروز رسانی حقوق کارکنان شهرداری از دیگر خدمات شهرداری در این مدت بوده است،که موجب ایجاد آرامش نسبی در مجموعه همکاران گردید.

خالق منصوری افزود : درآمد وصولی طی سه ماه 360 میلیارد ریال بوده که هزینه مطالبات و حقوق پرسنل شهرداری و شرکتهای خدماتی گردیده است.

سرپرست شهرداری ایلام با بیان اینکه درصد تحقق بودجه در پنج ماه اول سال 18 درصد بوده است افزود: در طی این سه ماه ومدیریت فعلی به 31 درصد افزایش یافته است در حالیکه کل بودجه شهرداری و سازمان های تابعه در سال جاری 258 میلیارد تومان می باشد.

وی با اشاره به فعالیتهای عمرانی این مجموعه بیان کرد : طی هفته اخیر چهار فاز جدول گذاری که دو فاز آن در سطح شهر و دو فاز در کمربندی شمالی را شامل می شود ، یک مقطع دیوار سیل بند در محله کارخانه آرد و یک مقطع دیوار حائل در حریم کمربندی شرقی شهرک هجرت همچنین دو فاز موزاییک فرش که در مجموع معادل مبلغ 9 میلیارد و سیصد میلیون تومان بصورت مناقصه به پیمانکار واگذار گردیده است از اقدامات شهرداری جهت ارائه خدمت به شهروندان است.

وی افزود: در حوزه شهرسازی ارجاع 117 پرونده به کمیسیون ماده پنج و 175 پروانه و پایان کار ساختمانی صادر گردید.

سرپرست شهرداری افزود : استعلام 3855 مورد در حوزه شهرسازی و در طی 5 جلسه تعداد 196 پرونده در کمیسیون ماده صد ‌مطرح گردید.

منصوری عنوان کرد :در حوزه حقوقی نیز هشت پرونده به مبلغ 84 میلیارد تومان اعمال ماده 477 یا اعاده دادرسی و اخذ چندین فقره سند جدید املاک شهرداری صورت گرفته است.

وی افزود:در حوزه معاونت زیر بنایی و ترافیک 25500 مترمربع موزاییک فرش در سطح شهر و ورودی شهر از سمت هفت‌چشمه و همچنین 5970 متر طول جدول گذاری و لکه گیری ،در سطح شهر و زیرسازی بیش‌از 12 هزار مترمربع در معابر سطح شهر در مدت سه ماه اخیر اجرایی گردیده است .

منصوری ادامه داد: 8742 تن شن و ماسه تولید در کارگاه شهرداری و حدود 500 تن آسفالت برای محور سرطاف و لکه‌گیری سطح شهر در کارگاه پاکل شهرداری نیز تولید گردیده است.

سرپرست شهرداری گفت: 9250 مترمربع تولید قطعات بتنی از جمله موزاییک و جدول و دال بتونی ازجمله اقدامات انجام‌ شده در این حوزه بوده است‌.

خالق منصوری با اشاره به کنگره ۳ هزار شهید والامقام استان ایلام بیان کرد: شهرداری با تمام امکانات و تجهیزات در فضاسازی ،نصب تابلوهای شهدا ،نصب پرچم و زیرسازی حجیم برای مسیر منتهی به برگزاری کنگره و یادواره شهدا با تمام پرسنل وبصورت متمرکز مشارکت داشته است.

وی افزود: بازسازی 30 دستگاه اتوبوس به مبلغ حدود 6 میلیارد تومان و صدور 1131کارت شهری و فعالیت به ارزش یک میلیارد تومان همچنین سامان‌دهی حدود هزار مورد خطوط تاکسی از فعالیت‌های حوزه حمل‌ونقل بار و مسافر بوده است .

منصوری با ادامه این مطلب بیان کرد: در حوزه سازمان پارک‌ها و فضای سبز حدود یکصدهزار مترمربع چمن زنی ، ۷ هزار مترمربع چمن کاری و تولید ۴ هزار جعبه پرورش و کاشت گل انجام‌شده است.

وی افزود: برداشت پسماند خانگی به میزان 12600 تن و لایروبی سیل‌بند های شهر به میزان 250 سرویس و 81 فقره پروژه تخریب و پی‌کنی ساختمان‌های جدید الاحداث از جمله فعالیت‌های حوزه خدمات شهری در مدت مذکور بوده است.

سرپرست شهرداری ایلام با اشاره به حوزه آتش‌نشانی اظهار داشت: 195 مورد اطفا حریق در سطح شهر ، 334 مورد امداد و نجات که 387 نفر مصدومین و نجات‌یافتگان را شامل می شوند از جمله فعالیت‌های حوزه آتش‌نشانی در این مدت است .

وی با اشاره به فعالیتهای دفتر حوزه شهردار در این سه ماه عنوان کرد: دیدار و گفتگو با مسئولین عالی استان ،جلسات مکرر و برگزاری نشست‌های تخصصی با مدیران ،بازدیدهای مستمر از سطح شهر ،برگزاری ملاقات عمومی با مردم به‌ صورت روزانه ، فعال نمودن و نظارت بر کمیسیونهای درآمدی و مکاتبات برای احقاق حقوق شهرداری و بیت‌المال ،سامان‌دهی امورات و وظایف محوله تمام معاونت‌ها و سازمان‌های مرتبط برای خدمات مطلوب از جمله فعالیت‌های این حوزه بوده‌ است.

منصوری با اشاره به دیگر خدمات شهرداری خاطر نشان کرد: قرارداد مشارکت BoLT با شرکت‌های ،های وب به مبلغ 475 میلیارد تومان که یک خدمت بزرگ برای آینده شهر در اجرای زیر ساخت‌های شهر هوشمند است از دیگر اقدامات شهرداری می باشد.

وی در پایان گفت : در بحث امنیت ، ترافیک ، خدمات شهری و بحران‌های شهری یقیناً از این پروژه عظیم با این حجم سرمایه‌گذاری، شهروندان بهره‌مند خواهند شد.