برنامه نسیم وحدت و همدلی در مصلی امام خمینی(ره) شهر ایلام برگزار شد

“علی هوشمند” از برگزاری برنامه نسیم وحدت و همدلی در مصلی امام خمینی (ره) شهر ایلام همزمان با هفته وحدت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ، ظهر امروز برنامه نسیم وحدت و همدلی قبل از اقامه نماز جمعه در محل مصلی امام خمینی (ره) شهر ایلام به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ،اداره کل حوزه هنری انقلاب اسلامی وبسیج هنرمندان برگزار شد.

در ابتدای این برنامه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام از آثار سه نفر از خوشنویسان برجسته استان که به اجرای برنامه زنده با موضوع مرتبط پرداخته بودند دیدن نمود و با اهدائ سه جلد کتاب نفیس از طرف برگزار کنندگان این برنامه، از زحمات این خوشنویسان هنرمند، تقدیر کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،در حاشیه این برنامه ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) وامام جعفر صادق (ع) ،در گفت و گو با خبرنگار شکرستان ،اظهار داشت: برنامه نسیم وحدت و همدلی در روز ۱۷ ربیع الاول که منور شده است با میلاد ،با سعادت دو اختر تابناک امامت و نبوت با همکاری اداره کل حوزه هنری استان ایلام ،اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بسیج هنرمندان در محل مصلی امام خمینی (ره) شهر ایلام برگزار شد.

“علی هوشمند”، با بیان این مطلب که اجرای این آئین با حضور باشکوه نمازگزاران رنگ و بوی مردمی به خود گرفته است ،افزود: ظهر امروز، نمایش خیابانی “زمان”به کارگردانی مالک آبسالان برای نمازگزاران در محل مصلی امام خمینی (ره) شهر ایلام اجرا شد.

وی تصریح کرد: ۲۰ اثر منتخب خوشنویسی مرتبط با موضوع ،از آیات و احادیث قرآنی نیز در معرض دید نمازگزاران به نمایش گذاشته شد.

هوشمند اضافه کرد: برنامه شعر خوانی آئینی توسط احمد بهمنی از این تریبون معنوی قرائت شد و برنامه ورکشاپ خوشنویسی با اجرای سه نفر از خوشنویسان برجسته استان ایلام با مضامین مرتبط اجرا گردید.

گفتنی است؛ پس از اقامهٔ نماز جمعه ،نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با همراهی فرمانده سپاه امیر المومنین (ع) استان ایلام،معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام وجمعی از مسئولین ومدیران استانی از نمایشگاه خوشنویسی بر پا شده در محل مصلی امام خمینی (ره ) و ورکشاپ خوشنویسی دیدن واز زحمات برگزار کنندگان این برنامه های هنری زیبا تقدیر کردند.