مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام اعلام کرد:

برگزاری نمايشگاه يافته‌ها شهر تاريخی سیمره ایلام تا رونمایی از کتاب میراث ماندگار در هفته میراث‌فرهنگی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام ویژه برنامه‌های هفته میراث‌فرهنگی و روز جهانی موزه و میراث‌فرهنگی در این استان را اعلام کرد.

به گزارش شکرستان ،فرزاد شریفی با اعلام این خبر اظهار کرد: در هفته میراث‌فرهنگی که از ۲۸ اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود و تا سوم خردادماه ادامه دارد، برنامه‌های متنوعی با هدف گرامی‌داشت این هفته و همچنین معرفی میراث‌فرهنگی و آثار تاریخی و تمدنی ایلام برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، غبارروبی مزار شهدای گمنام، برگزاری ویژه برنامه روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای، همایش تجلیل از خادمان میراث‌فرهنگی، برپایی میزخدمت در نماز جمعه در محل مصلی شهر ایلام، شرکت در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی با موضوع میراث‌فرهنگی از جمله برنامه‌های هفته میراث‌فرهنگی اعلام کرد.

او افزود: از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده درهفته میراث‌فرهنگی می‌توان به برگزاری نمايشگاه گچبری‌ها و يافته‌ها شهر تاريخی سیمره در موزه باستان‌شناسی دره‌شهر، نمایشگاه یافته‌های علمی پژوهشی در موزه فلاحتی موزه تاریخ کشاورزی (کاخ فلاحتی)، برگزاری نشست تخصصی با حضور اساتید، صاحب‌نظران و انجمن‌های مردم نهاد با موضوع میراث‌ ناملموس و رونمایی از کتاب میراث ماندگار (تالیف رائد ناصری‌فر و فرزاد شریفی ) و اطلس باستان‌شناسی(حبیب‌الله محمودیان) اشاره کرد.

شریفی تصریح کرد: همچنین به‌مناسبت هفته میراث‌فرهنگی نشستی با حضور انجمن‌های میراث‌فرهنگی، نیروی انتظامی، یگان حفاظت و ادارات ذی‌ربط برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام با اشاره به پاک‌سازی شهر تاریخی سیمره و دیگر بناهای تاریخی شهرستان دره‌شهر با همکاری انجمن‌های میراث‌فرهنگی و محیط‌زیست بیان کرد: به‌مناسبت حفظ ارزش‌های میراث دفاع مقدس و سالروز آزادسازی خرمشهر بازدید از موزه دفاع مقدس و رونمایی از یادمان‌های دفاع مقدس ثبت شده در فهرست آثار ملی موزه دفاع مقدس در محل این موزه انجام می‌شود.