بر امورات فرهنگی اربعین در جهت رفع دغدغه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام تأکید داریم

استاندار ایلام بر رفع دغدغه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در خصوص توجه به امورات فرهنگی اربعین تأکید کرد و گفت: در این راستا در هر موکب یک روحانی مستقر می شود.

به گزارش شکرستان ،استاندار ایلام عصر امروز در نشست ستاد ویژه اربعین حسینی با تأکید بر رفع نواقص و استفاده از تجربیات اربعین سال گذشته اظهار داشت: سال گذشته مسیر امداد رسانی با محل تردد زائران تداخل داشت که در اربعین سال‌جاری این مشکل احصا ومقرر شد مسیر امداد رسانی مجزا از محل تردد زوار باشد تا وسایل نقلیه امداد رسان از این مسیر استفاده کنند.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به مشخص شدن مسیر کاپوتاژ ماشین ها از پایانه مرزی مهران ،تصریح کرد: پیرو توافقات انجام شده وزیر کشور با وزیر کشور عراق این مهم انجام شده است.

وی با تأکید بر اینکه امسال کلیه مواکب طبق یک طرح تدوین شده جانمایی می شوند، ادامه داد: باید میزان ورودی زائر و خروجی آنها همچنین میزان خدمات انجام شده و تعداد غذای توزیع شده بصورت روزانه در هر موکب مشخص گردد.

رئیس ستاد اربعین استان ضمن قدردانی از زحمات فرماندار و شهردار مهران ، با بیان اینکه کار دیوار کشی محوطه پارکینگ اربعین ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ،افزود: کار محوطه سازی پارکینگ شماره ۲ اربعین و عملیات آسفالت معابر آن طی هفته آینده انجام می شود همچنین کار ساخت ۷۲ چشمه سرویس بهداشتی و نمازخانه به مساحت ۳۰۰ متر در حال انجام است.

حسن بهرام‌نیا با بیان اینکه عملیات نصب ۸ کیلومتر نیوجرسی در دو پارکینگ اربعین به زودی آغاز می‌شود، افزود: هشت ناحیه برای پارک خودرو در این پارکینگ مشخص شده و سیستم پایش دوربین به تعداد ۱۲ عدد برقرار می‌شود. همچنین ۲۴ برج نوری در دو پارکینگ شماره ۱ و ۲ نصب می‌شود و ۴۰۰ چراغ روشنایی جدید در پارکینگ شماره یک نصب می‌شود.

وی بیان داشت: پارکینگ شماره ۱ اربعین با ۵۵ هکتار و پارکینگ شماره ۲ با ۲۵ هکتار و در مجموع ۲ پارکینگ اربعین با ۸۰ هکتار مساحت، ظرفیت پارک حداقل ۱۰۰ هزار خودرو را دارد و علاوه بر این با در نظر گرفتن پارکینگ‌های خصوصی و دولتی در مجموع ظرفیت پارک برای حدود ۱۸۰ هزار خودرو برای اربعین امسال در شهر مهران فراهم است.