بزرگداشت شهید فتاحی، تجلیل از یک جریان مقدس و فرهنگ عظیم انسان ساز است

سردار جمال شاکرمی گفت: یادواره وبزرگداشت شهدای جامعه پزشکی صرفا تجلیل از یک پزشک نیست ،بلکه تجلیل از یک جریان مقدس و فرهنگ عظیم انسان ساز است.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان،صبح امروز یادواره شهید محمد رضا فتاحی با حضور خانواده شهید فتاحی، سردار جمال شاکرمی،رئیس دانشگاه علوم پزشکی وجمعی از مدیران کل و مسئولین استانی در محل سالن حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و به همت بسیج جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

فرمانده سپاه امیرالمومنین «ع» استان ایلام در این آئین با عنوان این مطلب که، ما وقتی به خاطرات شهید فتاحی می پردازیم همه سختی های ایلام تکرار می شود،اظهار داشت:تجلیل و مراسم بزرگداشت شهید دکتر فتاحی تجلیل از یک جریان مقدس و فرهنگ عظیم انسان ساز است و ما کمتر می توانیم مردانگی ،شجاعت،ایثار و از خودگذشتگی های بسیج جامعه پزشکی را به نمایش بگذاریم .

وی با اشاره به اغتشاشات اخیر و تاثیر پذیری برخی از پزشکان از فضای مجازی و رسانه های معاند ،گفت: ای کاش برخی از پزشکان ما که این روزها راه خود را کج کرده اند یکبار دیگر خاطرات شهید فتاحی را مرور کنند تا به وجود شخصیت والا و بزرگ این شهید بزرگوار در آن زمان پی ببرند.

سردار جمال شاکرمی ،الگوی رفتاری شهید فتاحی در زندگی شخصی و اجتماعی را نشأت گرفته از فرهنگ و حماسه عاشورا عنوان کرد و افزود:شهید فتاحی مظهر ایثار، شجاعت و از خودگذشتگی بود که فداکاری و جانفشانی این شهید گرانقدر هرگز از خاطره ها فراموش نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شهدا هیچ چیزی را برای خود نمی خواستند و از شهید فتاحی فقط یک نام در استان ایلام به یادگار مانده ، گفت : در استان ایلام یک اورژانس به نام شهید فتاحی نامگذاری شده تا یاد و خاطره این شهید گرانقدر برای همیشه در ذهن ایلامیان باقی بماند .

فرمانده سپاه امیرالمومنین «ع» استان ایلام تصریح کرد: امروز در یادواره شهید فتاحی دو تجلیل صورت می گیرد یکی تجلیل از یاد و خاطره شهید فتاحی و دیگری تجلیل از همسر گرانقدر شهید که همرزم و همفکر شهید بودند و در مقابل سختی ها مقاومت کرد و فرزندان خود را با سخت ترین شرایط بزرگ نمود.

سردار جمال شاکرمی شهید فتاحی را کانون عاطفه و مظهر عشق و ایثار دانست که راههای آسمان را بهتر از زمین می شناسند و گفت: همسران شهدا، دلدادگان عشق به ولایت و پشتیبانان واقعی مکتب سیدالشهدا (س) هستند که در ایثار و شهادت قدم در جای پای همسران خود گذاشته‌اند، و زینب وار عمل کرد و زندگی این شهید وخانواده اش تداعی گر صحنه هایی از عاشوراست.

وی با عنوان اینکه شهید فتاحی زیر تیر دشمن جراحی می کرد واز تهدید نهراسید ،افزود: شهید برای خدا حرکت می کند و به کانون محبت وصل می شود که جای تسلیم شدن است و شهید فتاحی به کانون محبت وصل بود.

وی با اشاره به اینکه ،در میان مراکز درمانی و اداری ،بیمارستان امام خمینی «ره »همیشه کانون توجه مردم و خاستگاه آنها بوده است،افزود: بچه های بیمارستان امام پر از خاطره و حماسه هستند و خانواده شهید فتاحی خاطرات خوبی از استان ایلام دارند.

برگزاری یادواره شهدا نقش موثری در روشنگری ، بصیرت افزایی و دشمن شناسی جامعه دارد

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام نیز در این آیین گفت: برگزاری یادواره شهدا نقش موثری در روشنگری ، بصیرت افزایی و دشمن شناسی جامعه دارد و زمینه آشنایی جوانان و نسل امروز را با افکار و اهداف شهدا فراهم می‌کند.

دکتر جاسم محمدی بیان کرد: امروز زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا ، حرکت در مسیر آرمان‌های امام (ره) ، آشنا کردن نسل جوان دانشگاهی و علمی جامعه با منش و اهداف شهدا از مهمترین اهداف نظام اسلامی است.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی به یمن روحیه ایثارگری و شهادت طلبی مردان مجاهد و بزرگی چون دکتر فتاحی به بار نشست و در این راه خون مطهر شهیدان مسیر بیداری اسلامی در دنیا را هموار کرد، تا انقلاب اسلامی ما در دنیا نماد مبارزه علیه دشمنان حق و عدالت شود .

در پایان این مراسم از سرکار خانم رشیدی همسر شهید دکتر محمدرضا فتاحی تجلیل شد.