بسطامی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر راه و شهرسازی: جاده‌های ناایمن زیبنده مردم ایلام نیست/ وزیر راه برای بررسی وضعیت جاده ها به استان سفر می کند/اعتبارات راه‌های ایلام ۱۰۰درصد تخصیص می‌یابد/ قول مساعد وزیر راه و شهرسازی برای بررسی وضعیت جاده‌های ایلام

علی اکبر بسطامی و بهزاد علیزاده نمایندگان مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی با وزیر راه و شهرسازی دیدار کردند. به گزارش پایگاه خبری شکرستان بسطامی در این دیدار گفت: راه‌های استان ایلام صرفا متعلق به مردم استان نیست بلکه با توجه به این که ایلام شاهراه و مسیر اصلی زوار اربعین است، متعلق […]

علی اکبر بسطامی و بهزاد علیزاده نمایندگان مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی با وزیر راه و شهرسازی دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان بسطامی در این دیدار گفت: راه‌های استان ایلام صرفا متعلق به مردم استان نیست بلکه با توجه به این که ایلام شاهراه و مسیر اصلی زوار اربعین است، متعلق به تمام کشور است.

رییس مجمع نمایندگان استان ایلام در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم ایجاد زیرساخت‌های مناسب جهت برگزاری کنگره اربعین اظهار داشت: گرد و غبار دوران دفاع مقدس بر چهره ایلام مانده و مسیرهای زمان جنگ و المان شهدا در مسیر مهران و دهلران باید متناسب با شان و منزلت مردم این مناطق و زوار گرانقدر عتبات عالیات ساماندهی شوند.

وی گفت: یکی از مباحث مهم مورد تاکید رهبر معظم انقلاب، اتصال استان‌های نفتی به راه ریلی است، اما علی‌رغم پیگیری‌های فراوان، میزان پیشرفت این پروژه بسیار ضعیف برآورد می‌شود.
بسطامی تصریح کرد: مقرر شد وزارت راه و شهرسازی با پیش بینی اعتبار لازم، نسبت به تسریع در روند اجرای راه آهن استان حداکثر ظرفیت و توان خود را بکار گیرد.
وی با اشاره به یکی از مطالبات به حق مردم استان در خصوص بهسازی راه اربعین اظهار داشت: محور حمیل-ایلام-مهران به عنوان مسیر اصلی اربعین دارای ترافیک بالا بوده و هرساله شاهد تصادفات ناگواری در این مسیر هستیم که۲۴ کیلومتر از این مسیر به بهره برداری رسیده است و ۱۲ کیلومتر نیز در دست اجرا است و هم چنین یازده کیلومتر در دست مناقصه است و ۳۱ کیلومتر باقیمانده از مسیر ۷۸ کیلومتری ایلام تا حمیل نیازمند اعتبار مناسبی است که تا امروز اقدام قابل توجهی در این زمینه انجام نشده است.

بسطامی تصریح کرد: حدود ۶۰ کیلومتر از محور ایلام-مهران به طول ۸۲ کیلومتر به بهره برداری رسیده و در قسمت های لایه دوم آسفالت هنوز اجرا نشده است.

بسطامی بیان کرد: ۲۲کیلومتر از این مسیر نیز در دست اجرا است که به علت کمبود اعتبار و عدم تخصیص از پیشرفت مناسبی برخوردار نمی باشد، لذا می طلبد در جهت تسریع در اجرای پروژه ها نسبت به تخصیص ۱۰۰درصدی اعتبار سال ۱۴۰۰ و افزایش اعتبار و شروع به‌کار سایر قطعات اقدامات لازم توسط وزارت راه و شهرسازی صورت گیرد.

قاسمی در این دیدار در پاسخ به صحبت‌های بسطامی برای محورهای حمیل-ایلام-مهران و ایلام-مهران، به خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، دستور داد که جهت تخصیص صدردصدی اعتبار در سال ۱۴۰۱ و تتمه ۱۴۰۰ و هم‌چنین شروع به کار قطعات جدید، مناقصه مسیر حمیل-ایلام-مهران و ایلام-مهران برگزار و بدهی پیمانکاران این محورها پرداخت شود.

وی تصریح کرد: از وزیر و معاونین وزیر درخواست کردیم در اولین فرصت با سفر به استان ایلام از نزدیک در جریان مشکلات و کمبودهای راه ریلی و راه‌های مواصلاتی حمیل به ایلام و ایلام به مهران و مسیر مهران به دهلران قرار گیرند، که در این خصوص وزیر محترم راه و شهرسازی قول مساعد دادند.

نماینده ایلام گفت: در روز پایانی تخصیص اعتبار در لایحه بودجه بعد از تصویب مجلس با حضور در جمع هییت رییسه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس، حدود ۲۰ میلیارد تومان برای کنارگذر مهران علاوه بر لایحه بودجه، اختصاص پیدا کرد که نوید و خبر خوبی برای مردم استان و شهرستان مهران خواهد بود.

بسطامی اظهار داشت: برای سایر راه‌های مواصلاتی استان مقرر شد که با پیش بینی اعتبارات لازم در سفر وزیر راه و شهرسازی به ایلام، راه ریلی، راه های مواصلاتی و بررسی راه هوایی بتوانیم، اقداماتی را در جهت رفاه و آسایش زوار اباعبدالله الحسین و مردم داشته باشیم.