در هشتمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام انجام گرفت:

بهره‌برداری از ۶۵ طرح پنل خورشیدی تولید برق در روستاهای دهلران/ این طرح‌ها در مجموع  ۳۲۵ کیلووات برق وارد مدار خواهند کرد

در هشتمین روز دهه فجر محمد‌سبحان حسنی معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام به منظور افتتاح و کلنگ‌زنی چندین پروژه به شهرستان دهلران سفر کرد و در ابتدا با حضور در گلزار شهدا شهر دهلران، ضمن قرائت فاتحه، با آرمان های والای شهدا تجدید میثاق کرد 

به گزارش شکرستان ،معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام در آیین بهره برداری از ۶۵ طرح پنل خورشیدی تولید برق در روستاهای دهلران گفت: برای این طرح‌ها در  مجموع ۹۱ میلیاردریال از محل تسهیلات  تبصره (۱۸) با همکاری شرکت برق و مساعدت بانک ملی به خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد حضرت امام خمینی ( ره) پرداخت شده است.

وی با عنوان اینکه از این تعداد، ۳۴ طرح در  بخش مرکزی و ۳۱ طرح دیگر مربوط به  بخش‌های موسیان و دشت عباس است،گفت: این طرح‌ها در مجموع  ۳۲۵ کیلووات برق وارد مدار خواهند کرد.

حسنی معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام با با عنوان اینکه در این سفر کلنگ ۲ پروژه آماده‌سازی معابر سایت مسکن مهر و  بازارچه صنایع دستی دهلران بر زمین زده شد،گفت : پروژه آماده‌سازی معابر سایت مسکن مهر و  تکمیل زیرساخت‌های آن از مطالبات مردم دهلران بود که با تفاهم شهرداری و راه وشهرسازی امروز کلنگ‌زنی شد.

وی افزود:برای این پروژه ۲۳۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود که به همت دستگاه‌ها و شهرداری این پروژه وارد فاز اجرایی شد.

حسنی ایجاد بازارچه صنایع دستی دهلران را از مطالبات مردم و فعالان صنایع‌دستی شهرستان ذکر کرد و گفت: در سفر وزیر محترم کشور به شهرستان دهلران قول احداث این بازارچه داده شد و امروز با پیگیری‌های استاندار محترم و مدیران شهرستانی کلنگ‌زنی می‌شود.

این مسئول عنوان داشت:این بازارچه در ایام اربعین برای عرضه صنایع‌دستی شهرستان به کشور می‌باشد و برای این پروژه ۵۰میلیارد ریال هزینه می‌شود.