بهره برداری از ۳۳ پروژه نیمه کاره عمرانی ورزشی ایلام از ابتدای دولت سیزدهم

مدیر کل ورزش و جوانان ایلام گفت: ۳۳ پروژه عمرانی نیمه کاره در حوزه ورزش از آغاز بکار دولت سیزدهم تا پایان سال ۱۴۰۲ در استان ایلام به بهره برداری رسیده است.

شهاب شهبازی روز شنبه، با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام در سال جاری، توسعه اماکن و فضاهای ورزشی در نقاط مختلف استان به ویژه مناطق کمتر برخوردار است، تصریح کرد: سرانه ورزشی استان پیش از این، ۹۰ صدم متر مربع بوده است که این میزان با افتتاح طرح‌های مختلف ورزشی از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون، در سطح استان به ۹۸ صدم مترمربع افزایش یافته است.

شهبازی با اشاره به اینکه برای اولین بار اعتبار ورزشی استان طی سال‌های گذشته، برابر اعتبار ورزشی کلان شهرهای کشور در دولت سیزدهم اختصاص یافته است، گفت: اعتبارات ورزشی استان با پیگیری‌های انجام شده و حمایت‌های استاندار ایلام در سال ۱۴۰۲ به بیش از ۲۷۶ میلیارد ریال افزایش یافت.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام با اشاره به اینکه ۶۴ طرح نیمه‌تمام ورزشی در آغاز کار دولت سیزدهم در استان وجود داشته است، گفت: از این تعداد طرح، از ابتدای کار دولت سیزدهم با تلاش مستمر و تعامل مسئولان ارشد استان، ۳۳ طرح تکمیل شده و در اختیار اقشار مختلف مردم و ورزشکاران استان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ۱۵ طرح ورزشی دیگر نیز تا دهه فجر سال جاری تکمیل می شود، یادآور شد: قبل از دولت سیزدهم در استان ۷۸ خانه ورزش روستایی وجود داشته است که این تعداد از ابتدای کار دولت سیزدهم تا کنون، به ۱۱۴ خانه ورزش روستایی افزایش یافته است

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام با بیان اینکه مراسم تجلیل از قهرمانان و پهلوانان ورزش استان در پنج سال گذشته برگزار نشده است، ابراز کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری این آیین با تجلیل از قهرمانان ملی و بین‌الملی استان در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ در مرکز استان در سال جاری آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه همایش سراسری پیاده‌روی خانوادگی به طور همزمان در سطح شهرستان‌ها و مناطق مختلف استان به مناسب گرامیداشت روز دختر برگزار می‌شود، ابراز کرد: در این همایش بازی‌های بومی و محلی متناسب رسوم و آداب شهرستان‌های مختلف اجرا می‌شود.

شهبازی با اشاره به برگزاری جام پرچم به منظور توسعه ورزش روستایی در سطح استان، یادآور شد: این رویداد ورزشی در سه رشته تکواندو، مینی فوتبال و وزنه‌برداری برگزار می شود که ۴۰۰ تیم در رویداد پرچم یک شرکت کردند و این امر در راستای توسعه ورزش همگانی در راستای کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و افزایش سلامت در سطح جامعه است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام با اشاره به اینکه ۶ مرکز مشاوره رایگان زیر نظر این اداره‌کل در استان وجود دارد که خدمات مشاوره‌ای قبل، حین و بعد از ازدواج به صورت رایگان ارائه می‌شود، ابراز کرد: میزان پرداختی تسهیلات ازدواج جوانان در استان با همکاری و تعامل بانک‌های عامل ۹۱.۶ درصد بوده و استان ایلام در این زمینه از استان‌های برتر کشور است.

شهبازی با بیان اینکه اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام در مجموع ۹ شاخص ارزیابی عملکرد ملی در سال ۱۴۰۱ توانسته است رتبه دوم کشور را کسب کند، خاطرنشان کرد: این اداره کل در حوزه پژوهش و مطالعات رتبه اول، در حوزه فنی و مهندسی رتبه سوم، در حوزه وزراتی رتبه اول، در حوزه معاونت امور جوانان رتبه دوم، در حوزه توسعه و مدیریت منابع رتبه سوم، معاون حقوقی مجلس و هماهنگی امور استان‌ها رتبه سوم، معاونت امور فرهنگی، توسعه ورزش همگانی و روستایی رتبه دوم و حوزه امور بانوان رتبه پنجم کشور را کسب کرده است.